بیش از ۲هزارو ۳۰۰ کیلومتر از جاده های زنجان خط کشی شد

زنجان – ایرنا - رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: ۲ هزار و ۳۵۴ کیلومتر از جاده‌های این استان در سال گذشته خط کشی شد.

مسعود قاسمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر خط کشی جاده های استان، ۳۰ کیلومتر از مسیر بازسازی، نورد و رنگ آمیزی، و نصب گاردریل نیز در ۲ و نیم کیلومتر از مسیرها انجام و ۲ کیلومتر از گاردریل های آسیب دیده نیز تعمیر شد.

به گفته وی، روشنایی طولی و نقطه ای ۱۱۰ کیلومتر از نقاط حادثه خیر استان که روشن هستند تعمیر شده نگهداری مستمر از آن در دستور کار است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان  گفت: سال گذشته  یک هزار و ۳۰۰ متر مربع ۱۳۰۰ تابلو اطلاعاتی و ۱۷ هزار و۴۰۰ مورد نیز مسیرنما و علائم انتظامی و اخطاری و درحاشیه جاده های این استان نصب شد.

قاسمی یادآوری کرد: به منظور حفظ حریم جاده ها و ابلاغ واخطار رفع تصرفات غیرمجاز نیز بر حسب وظیفه قانونی خود از هر گونه ساخت ساز غیرمجاز در حریم قانونی راه‌ها جلوگیری و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی تاکید کرد: ازابتدای سال جاری نیز ۲۵۰ فقره اخطار ساخت وساز غیرقانونی در حاشیه جاده های استان به متخلفان ارسال شده است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان  گفت: سال گذشته ۵۹ کیلومتر در آزادراه زنجان - قزوین بلوک های مفصلی نصب شد که این مهم در سال جاری نیز ادامه دارد.

 به گزارش ایرنا، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =