هفت هزار نوشت‌ افزار ایرانی بین دانش‌آموزان یزد توزیع شد

یزد- ایرنا- مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یزد گفت: طی سال گذشته هفت هزار کیف و نوشت‌افزار ایرانی بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت در استان توزیع شد.

علی‌اکبر محمدپناه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام به خاطر شرایط کرونایی و کمک به آسیب‌دیدگان در جریان اجرای رزمایش مشق احسان با همکاری خیران و نهادها انجام شد.

وی ادامه داد: در این مدت علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی در کمک به اشتغال و تولید مولد، امور بهداشتی و توزیع بسته‌های معیشتی بین افراد نیازمند در یزد و اکثر شهرستان‌های استان اقدام شده است.

این مسوول به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: ایجاد اشتغال، تولید و تحقق شعار امسال با همکاری خیران و سایر مجموعه‌های فرهنگی و  اداری محور و هدف مهم است .

محمدپناه از راه اندازی سایت (هست اینجا) برای مبارزه با گرانفروشی و کم‌کردن دست واسطه‌ها خبر داد و بیان کرد: از طریق این سایت اقلامی مثل برنج، تبلت دانش‌آموزی، پوشاک، ماسک و ماده ضدعفونی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با قدردانی از همراهی مردم و خیران با این ستاد تصریح کرد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت (هست اینجا) ثبت‌نام و خرید کنند که نقش مهمی در تامین ملزومات مورد نیاز شهروندان دارد و در مبارزه با گرانفروشی موثر است .

در ۱۸ فروردین‌ماه جاری در آستانه ماه مبارک رمضان، پنجمین مرحله رزمایش همدلی و احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان یزد آغاز شد.

در این مرحله از رزمایش ۱۶ هزار بسته معیشتی به ارزش هر کدام ۳۵۰ هزار تومان بین مردم مناطق کمتر برخوردار استان توزیع شد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  دارد که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر آنها دانش‌آموزان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =