سه هزار و ۵۳۱ زندانی یزد از مجازات جایگزین استفاده کردند

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد گفت: طی سال گذشته سه هزار و ۵۳۱ نفر از زندانیان از مجازات و حبس‌های جایگزین در استان استفاده کردند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دادگستری، غلامعلی دهشیری افزود: از تعداد  ۱۸۴ الزام به خدمات رایگان، هزار و ۸۶ عفو، ۲۳۳ پابند الکترونیک، ۲ هزار و ۴۶۹ بندباز، ۵۲۵ آزادی مشروط، ۳۱۴ آزادی از طریق ستاد دیه و ۲۰۳ آزادی در بازدید مسوولان از زندان در راستای کاهش جمعیت کیفری صورت گرفته است.

وی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات خانواده‌های نیازمند مددجویان زندانی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم و راهبردهای اساسی دستگاه قضایی، بحث حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه به ویژه خانواده‌های نیازمند مددجویان است که این امر نقش به سزایی در کاهش آسیب‌های حول این خانواده‌ها دارد.

این مسوول اظهار کرد: وقتی فردی به هر دلیلی محکوم به تحمل مجازات حبس می‌شود بدون تردید خانواده و اطرافیان او نیز دچار مشکلات مادی، اقتصادی، معنوی و فرهنگی می‌شوند که باید برخی از نهادها در جهت کاهش این آسیب‌ها و پر کردن خلأ‌ها گام بردارند.

دهشیری تصریح کرد: تقویت و افزایش مجازات‌های جایگزین حبس، کاهش جمعیت کیفری، زندان‌زدایی و رفع مشکلات مردم از سیاست‌های مهم قوه قضائیه به شمار می‌آید که شوراهای حل اختلاف می‌توانند نقش مهم و به سزایی در رسیدن به این اهداف ایفا کنند.

استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد و حدود چهار هزار نفر دوره محکومیت خود را می‌گذرانند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =