امام جمعه رومشکان: هنر یک مفهوم برآمده از فطرت انسانی است

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه رومشکان گفت: هنر یک مفهوم برآمده از فطرت انسانی است که در خدمت رشد و تعالی انسان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام "مهدی فاطمی نیا" شامگاه پنجشنبه در نخستین سمینار آنلاین فرهنگ و هنر رومشکان اظهار داشت: کسانی که صاحب ذوق و هنری هستند می توانند برای به تکامل رساندن خود و دیگران ارتباط قلبی با مخاطبانشان برقرار کنند.

وی گفت: زبان هنر، بهترین زبانی است که زیبایی ها را بیان می کند و وظیفه حاکمیت، بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکوفایی هنر در جامعه است و لازمه آن کار زیاد در این حوزه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این سمینار گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و دین اسلام دین مهربانیت می‌باشد و پیامبران الهی در تبلیغات و رسالت های خود از ظرفیت هنر استفاده می کردند.

"احمد حسین فتایی" اظهار داشت: هنر یک موهبت الهی است که اندیشه ها را صیقل می دهد و توانایی هنر در مهارت آنست که می‌تواند زیبایی ها را به نمایش گذاشته و مفهوم خود را به دیگر مخاطبان و جامعه انتقال دهد.

وی گفت: گاهاً یک بیت شعر، یک آوا و یا یک پیام به میزان قابل توجهی توانسته در هشت سال جنگ تحمیلی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و دین اسلام دین فرهنگی و مهربانیت است و پیامبران الهی در تبلیغات و رسالت های خود از ظرفیت هنر استفاده می کردند که نمونه بارز آن قرآن کریم است که سراسر آیات مقدس آن هنر دینی و اسلامی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =