۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان نیمه‌کاره گله‌دار اختصاص یافت
عکس تزئینی

شیراز-ایرنا-نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان نیمه‌کاره گله‌دار و اسیر اختصاص یافت تا امید ۱۴ ساله اهالی برای تاسیس این مرکز درمانی تازه شود.

موسی موسوی  روز جمعه با تشریح اقدامات انجام شده در این باره افزود: پس از برگزاری چندین نشست با وزیر بهداشت، معاون درمان و معاون پشتیبانی این وزارتخانه و همچنین همراهی قابل تقدیر رئیس و مجموعه مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این مبلغ اختصاص یافته است که امیدواریم با استفاده از آن و کمک خیرین، شاهد تکمیل این پروژه پس از گذشت ۱۴ سال انتظار اهالی باشیم.

رئیس سابق مجمع نمایندگان فارس با اشاره به عمق محرومیت این منطقه افزود: با توجه به جمعیت قریب به ۴۵ هزار نفری بخش‌های گله‌دار و اسیر، راه‌اندازی بیمارستان پس از گذشت ۱۴ سال یکی از مهمترین مطالبات مردم محروم این منطقه است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجالس نهم و یازدهم خاطرنشان کرد: پیش از این طی تفاهم‌نامه‌ای در سال ۸۶، خیرین متعهد شده بودند درصورت صدور مجوز ساخت بیمارستان توسط وزارت بهداشت، این ساختمان را احداث کرده و حتی خرید تجهیزات و تأمین نیروی انسانی را نیز برعهده گرفته بودند ، اما بدلیل مشکلات مالی و شرایط اقتصادی، پروژه به‌ کندی پیش رفته و نیمه‌تمام باقی ماند و وزارت بهداشت هم بدلیل تعهد قبلی خیرین حاضر به مساعدت در تکمیل این پروژه نبود.

وی افزود: پس از برگزاری چندین جلسه و پیگیری مستمر، درنهایت دولت پذیرفت این اعتبار را برای نخستین‌بار پس از ۱۴ سال اختصاص دهد و خوشبختانه این مسیر گشایش یافت و اکنون انتظار می‌رود علاوه بر تکمیل، در مرحله تجهیز و تأمین نیروی انسانی نیز شاهد مساعدت وزارت بهداشت باشیم.

مهر از شهرستان های جنوبی استان فارس است که مرکز آن با شیراز حدود ۳۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =