استاندار اردبیل بر همکاری مردم جهت  کنترل کرونا تاکید کرد

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل با تاکید بر هوشیاری و جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی گفت: وضعیت کرونا در پیک چهارم خطرناک‌تر بوده و مردم باید از عادی‌انگاری پرهیز کنند تا از بروز تلفات انسانی به مراتب بالاتر از پیک‌های قبلی جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز جمعه در جلسه کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌ها و پیگیری مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای اردبیل بیان کرد: باید بدون معطلی در راستای کاهش اجتماعات با تعطیلی برخی اصناف که فعالیت آن‌ها با ازدحام جمعیت مواجه می‌شود، اقدام شده و مردم نیز در این رابطه باید همکاری کنند.
وی با اشاره به وضعیت خاص پیک چهارم کرونا و شدت این پیک، اجتناب از دورهمی ، جشن عروسی و مراسم عزاداری را برای پیشگیری از ابتلای خانواده‌ها به این ویروس ضروری دانست.
استاندار اردبیل با تاکید بر همکاری دستگاه‌های مختلف در اطلاع رسانی به مردم و تشریح وضعیت حاد کرونایی در استان ، بی توجهی مردم به این امر را موجب  طولانی شدن پیک چهارم کرونا دانست.
بهنامجو به بالارفتن میزان مبتلایان در استان اشاره کرد و افزود: لازم است نقاهتگاههایی که در پیک‌های قبلی کرونا فعال شده بود، بازگشایی و مبتلایان نیارمند قرنطینه در آنجا اسکان یابند.
وی خواستار اطلاع رسانی به مردم از وضعیت بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه ها با هدف آگاهی مردم از شدت بیماری شد.
استاندار اردبیل علت افزایش شیوع کرونا و بروز پیک چهارم را دید و بازدیدهای عید بدون توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی  عنوان کرد و خواستار پرهیز از هر گونه دورهمی و اجتماع خصوصا از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شد.
دبیر کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌ها و پیگیری مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای اردبیل نیز در این جلسه بر استفاده از تجربیات پیک‌های قبلی برای مقابله و کنترل پیک چهارم کرونا شد.
شهریار شیری آراسته افزود: لازم است تیم‌های نظارتی درسطح شهر برای جلوگیری از ازدحام جمعیت فعال شوند.
وی بیان کرد: در شیوه نامه‌های کنترلی نیز باید تغییراتی اعمال شده و کنترل بیماری برای جلوگیری از تلفات بیشتر و طولانی شدن پیک تسریع شود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =