بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال جهت توسعه و تجهیز مدارس هزینه شد

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هزینه و ۱۵ هزار کلاس درس در سال ۱۳۹۹ تحویل آموزش و پرورش شد.

مهراله رخشانی مهر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته ۳۸ هزار میلیارد ریال از محل طرح های مربوط به پیوست یک قانون بودجه و ۱۰ هزار میلیارد ریال برای سیستم گرمایشی و سه هزار میلیاردریال برای ردیف های متفاوت سال گذشته تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال در قانون بودجه سهمیه مدرسه سازی و ظرفیت های این بخش کشور است، گفت: این ظرفیت ها را قانون ایجاد کرده است.

رخشانی مهر ادامه داد: ۳۵ هزار کلاس درس در قالب ۶ هزار و ۶۰۰ پروژه در کشور در دست اجراست و تا پایان مرداد ماه حدود هفت هزار و ۷۰۰ کلاس درس آماده بهره برداری می شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح ها ۳۵ درصد است و برای تحویل آنها دوره ای ۲ ساله را باید در نظر گرفت.

وی ادامه داد: طبق آمار سال ۱۳۹۵ تعداد مدارس فرسوده ۳۰ درصد بوده که هم اکنون به  ۱۹.۵درصد رسیده است، هفت درصد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و ۱۲.۵ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.

رخشانی مهر اضافه کرد: امسال با همان روند گذشته عملیات مدرسه سازی و تجهیز را ادامه می دهیم و تکمیل پروژه های نیمه تمام از اصلی ترین برنامه های این سازمان است.

و ی درباره استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس نیز گفت: ۴۸ هزار کلاس کشور نیازمند استاندارد سازی سیستم گرمایشی هستند که ۱۵ هزار میلیاردریال برای آن نیاز است .

رخشانی مهر گفت: ۹۰۰ کلاس درس در آذربایجان غربی نیازمند استاندارد سازی سیستم گرمایشی است و میانگین پیشرفت این کلاسها در استان ۷۰ درصد است که تا پایان سال به اتمام میرسد.

وی بیان کرد: پارسال بیش از ۲ هزار میلیاردریال برای نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان غربی اعطا شد و امسال ردیف ویژه ای برای چهار استان کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خوزستان به میزان یکهزار میلیاردریال مصوب شده است.

به گزارش ایرنا میانگین فضای آموزشی در کشور۵.۲ متر به ازای هر دانش آموز است که در آذربایجان غربی ۴.۰۵ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha