۱۰ داوطلب برای حضور در انتخابات خبرگان خراسان رضوی ثبت نام کردند

مشهد- ایرنا- سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۱۰ داوطلب برای حضور در دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان برای تعیین یک کرسی این مجلس در خراسان رضوی ‌نام‌نویسی کرده‌اند.

محمدعلی نبی‌پور پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ با پایان یافتن مهلت هفت روزه ثبت نام از داوطلبان این انتخابات در ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه این تعداد به صورت قطعی ثبت شده اند.

وی ۱۳ فروردین ماه را زمان آغاز فرایند ثبت نام اعلام کرد و گفت: باتوجه به این که تکمیل ثبت نام برخی داوطلبان همچنان در حال انجام است به احتمال زیاد تعداد قطعی داوطلبان حضور در انتخابات خبرگان در خراسان رضوی فردا جمعه مشخص خواهد شد.

نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب یکی از نمایندگان خراسان رضوی در این مجلس، دوم اسفند ۹۸ همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد و آیت الله محمدتقی مصباح یزدی به نمایندگی این استان برگزیده و جایگزین آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، نماینده فقید خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری شد.

دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی به منظور تعیین جانشین آیت الله مصباح یزدی، که دی ماه پارسال رحلت کرد ۲۸ خرداد امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در افزون بر پنج هزار شعبه اخذ رای مستقر در ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۲۳ روستای این استان برگزار می شود.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کشور در قالب ۳۳ شهرستان، ۶ کرسی از مجموع ۸۸ کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری را در  اختیار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =