بازسازی مناطق زلزله‌زده مریوان با همکاری دولت انجام می‌شود

سنندج- ایرنا- فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق زلزله‌زده مریوان با همکاری دولت انجام می‌شود.

سردار سیدصادق حسینی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده مریوان و در روستا جشنی آباد اظهار داشت: در بررسی های انجام شده، آسیب‌هایی به واحدهای مسکونی این مناطق وارد شده که برخی واحدها دیگر قابلیت سکونت ندارد و نیازمند تعمیرات و بازسازی است که این کار با همکاری بخش دولتی انجام می شود.

وی اضافه کرد: در این زمین لرزه کسی فوت نشد و فقط تعدادی از افراد دچار جراحت شدند که حال عمومی آنان خوب است و از مراکز درمانی ترخیص شدند و اکنون نگرانی خاصی در این خصوص وجود ندارد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: پس از وقوع این زمین لرزه تیم های امدادی جمعیت هلال احمر به یاری مردم شتافتند و برای برخی از اهالی چادرهای اسکان موقت برپا کردند و نیروهای سپاه نیز غذای گرم و بسته‌های معیشتی بین خانوارها توزیع کردند.

وی اضافه کرد: نیروهای سپاه و امدادگران همچنان در کنار مردم مناطق زلزله زده خواهند بود و مسایل و مشکلات اهالی روستاهای این منطقه را بررسی می کنند و کمک رسانی به آنان ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان به همراه جمعی از فرماندهان واحدهای مختلف سپاه کردستان شامگاه پنجشنبه از مناطق زلزله زده مریوان بازدید و از نزدیک با اهالی روستاهای این مناطق دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۹ و ۴۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه شامگاه سه‌شنبه زلزله‌ای با قدرت ۵.۳ ریشتر، مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.

این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸ کیلومتری بوئین سفلی، ۹۸ کیلومتری سنندج روی داد و مردم شهرهای سنندج، سروآباد، سقز، بانه و دیواندره نیز آن را احساس کردند.

زلزله مریوان چندین پس لرزه نیز به دنبال داشت که بزرگترین آن ۳.۸ ریشتر قدرت داشت.

مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =