حاجی میرزایی: بودجه مدرسه‌سازی آذربایجان‌غربی رشد ۵ برابری دارد

ارومیه- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: طی سه سال اخیر بودجه توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی نسبت به سال های ماقبل آن پنج برابر شده و ۶۰۰ کلاس درس در سالتحصیلی جاری تحویل آموزش و پرورش شده است.

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از مدارس استان آذربایجان غربی که به صورت ویدئو کنفرانس و به صورت نمادین در مدرسه ۹ کلاسه مرحوم حسن انزلی در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: فضای آموزشی از مهمترین کمبودهای این استان است که باید به سرعت برای ارتقای میانگین آن اقدام کرد.

وی افزود: مدرسه سازی امری پسندیده است و خیران آذربایجان غربی در سال تحصیلی جاری کمک شایسته ای به این امر کردند.

به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور خیران مدرسه ساز برگزار شد ۱۲ مدرسه در قالب ۸۲ کلاس درس و یک باب سالن ورزشی در آذربایجان غربی با هزینه کرد ۲۵۰ میلیارد ر یال به بهره برداری رسید.

همچنین ۱۵ پروژه مدرسه سازی در قالب ۶۶ کلاس درس و در زیر بنای بیش از هفت هزار متر مربع کلنگ زنی شد؛ در این مراسم همچنین تفاهم نامه جمع آوری کلاس های کانکسی در منطقه آزاد ماکو نیز بین رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو به امضا رسید.

رونمایی از کتاب خیر مدرسه ساز "ادیک مجنونیانس" بخش دیگری از این آیین بود که با حضور خانواده این خیر و مسوولان انجام شد.

آذربایجان غربی دارای پنج هزار مدرسه است که ۶۲۵ هزار دانش آموز در آن تحصیل می کنند این استان برای دستیابی به میانگین کشوری نیازمند بیش از ۶ هزار کلاس درس است؛ ۳۰ درصد مدارس این استان نیازمند مقاوم سازی هستند.

 محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش برای بررسی وضعیت آموزشی آذربایجان غربی به این استان سفر کرده است، گفت و گو با معلمان و دانش آموزان، دیدار با نماینده ولی فقیه ، شرکت در شورای آموزش و پرورش و افتتاح چندین مدرسه از برنامه های سفر وی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha