۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۳۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84288917
۱ نفر

برچسب‌ها

جابجایی تروریست های داعش در سوریه توسط آمریکا

تهران- ایرنا- رسانه ها از انتقال برخی عناصر گروه تروریستی داعش از استان الحسکه سوریه به استان دیرالزور این کشور توسط نیروهای آمریکایی خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، نیروهای آمریکایی در سوریه گروه جدیدی از عناصر تروریستی داعش را از یک پایگاهی در استان الحسکه در شمال سوریه به حومه دیرالزور منتقل کردند.

خبرگزاری سوریه به نقل از منابع محلی گزارش داد که، ۵۰ تروریست داعش توسط بالگرد نیروهای آمریکایی از پایگاه الشدادی در حومه جنوبی الحسکه به میدان نفتی العمر در حومه شرقی دیرالزو متنقل شدند.

انتقال این عناصر پس از آن انجام شد که آنها از سوی نیروهای اشغالگر آمریکایی در پایگاه الشدادی برای ادغام در گروه موسوم به «جیش العشایر» آموزش دیده بودند.

سوریه در ۱۰ سال گذشته شاهد حضور گروه‌های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی بود و تاکنون صدها هزار کشته و میلیون‌ها آواره در داخل و خارج این کشور بر جای گذاشته است.

بحران سوریه با یک اعتراض محدود در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ آغاز شد و با سوء استفاده دشمنان این کشور و دولت های خیانتکار عربی و حمایت غربی ها این واقعه به یک بحران تمام‌عیار تبدیل شد؛ بحرانی که با تحریک و حمایت های همه جانبه محور عربی، غربی، صهونیستی و ترکیه تا امروز دو میلیون زخمی و میلیون‌ها آواره در سوریه بر جا گذاشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =