موانع تخلیه کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی مرتفع شود

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: نهادهای اجرایی به ویژه قرنطینه نباتی موانع تخلیه به موقع کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی را مرتفع کنند تا در روند تامین گندم مورد نیاز کشور و استان مشکلی ایجاد نشود.

ایرج حیدری شامگاه پنجشنبه در نشست کارگروه گندم، آرد و نان استان با تاکید بر سرعت بخشی در تخلیه کالاهای اساسی به ویژه گندم، اظهارداشت: سال گذشته تخلیه کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی بعد از پیگیری های گسترده و مستمر در سطح ملی محقق شد.

وی ادامه داد: همانگونه که محصول گندم در بندر امام خوزستان و بندر چابهار با سرعت و بدون مشکل تخلیه می شوند این روند در بندرشهید رجایی نیز باید به سرعت اجرایی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استامداری هرمزگان افزود: با توجه به اهمیت کالاهای اساسی به ویژه گندم در سبد زندگی مردم ایجاد خلل در روند تخلیه کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی از دستگاه های اجرایی پذیرفته نیست و در صورت بروز مشکل باید پاسخگو باشند.

حیدری با اشاره به آغاز برداشت محصول استراتژیک گندم از مزارع استان هرمزگان تصریح کرد: گندم به عنوان یک محصول استراتژیک برای کشور از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد، لذا با نظارت دقیق محصول برداشتی کشاورزان در استان ذخیره شود و از خروج آن جلوگیری شود.

وی خطاب به فرمانداران نیز گفت: بر روند برداشت محصول استراتژیک گندم در شهرستان ها نظارت کنید و محصول برداشتی کشاورزان به عامل های خرید اداره کل غله استان تحویل داده و از خروج غیر قانونی این محصول استراتژیک از استان جلوگیری شود.

حیدری در این باره توصیه کرد: برای جلوگیری از هرگونه خروج غیرقانونی گندم های برداشتی از مزارع استان از ظرفیت نیروی انتظامی استفاده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =