کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی در سنقر و کلیایی احداث می‌شود
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی از احداث کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی و مشتقات آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تولید روزانه هزار تن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا مرتضوی» عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بررسی جانمایی اجرای این طرح افزود: جواز تاسیس اجرای این طرح صادر شده و زمین مورد نیاز نیز در منطقه کلیایی در محل روستای «لنجاب» جانمایی شده است.

وی میزان اعتبار در نظر گرفته شده بخش خصوصی برای اجرای این طرح را بیش از ٩٠ میلیارد تومان اعلام کرد.

فرماندار سنقر و کلیایی افزود: اشتغالزایی این طرح به صورت مستقیم ۱۰۰ نفر و به صورت غیرمستقیم بیش از هزار نفر خواهد بود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح می‌تواند در رونق کشاورزی منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

مرتضوی تصریح کرد: به طور قطع در ادامه اجرایی شدن این طرح نیاز به اجرای طرح های زنجیره ای موردنیاز از جمله احداث گلخانه برای تولید نشاء و استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی منطقه را خواهد داشت.

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۹۴۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ هم اکنون دارای سه واحد فعال در زمینه فرآوری گوجه‌فرنگی با ظرفیت ۳۲۰ هزار تن است.

سالانه در استان کرمانشاه بین هفت هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت گوجه‌فرنگی می‌رود که منجر به تولید ۵۲۰هزار تن محصول گوجه فرنگی می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =