عملیات احداث ۲۹ کلاس درس در تکاب آغاز شد

مهاباد- ایرنا- همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان‌غربی عملیات اجرایی احداث ۲۹ کلاس درس در مناطق شهری و روستایی تکاب با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار تکاب در آیین کلنگ‌زنی این واحدهای آموزشی خیّرساز که در مدرسه دخترانه خدیجه کبری(س) این شهرستان برگزار شد گفت: ۹۵ میلیارد ریال از اعتبار لازم برای احداث این تعداد کلاس درس از محل اعتبارهای دولتی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و ۳۵ میلیارد ریال آن نیز توسط ۲ نفر از خیّران مدرسه‌ساز تامین شده‌است.

امیر ستوده‌فر افزود: این تعداد کلاس درس در قالب هفت طرح مدرسه‌سازی شامل مدرسه ۱۰ کلاسه شهر تکاب، پنج باب مدرسه سه کلاسه در روستاهای "قینرجه"، "احمدآباد علیا"، "چهارطاق"، "آقدره علیا" و "بابانظر" از توابع بخش تخت سلیمان و یک باب مدرسه چهار کلاسه در روستای "اغولبیک" بخش مرکزی احداث و با مشارکت خیّران مدرسه‌ساز در اختیار مجموعه آموزش و پرورش این شهرستان قرار خواهدگرفت.

وی بیان کرد: این تعداد واحد آموزشی در مجموع در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد و مشارکت در هزینه ساخت ۲۵ کلاس درس توسط یک خیّر مدرسه ساز و چهار کلاس نیز توسط خیّر دیگر تعهد شده‌است.

فرماندار تکاب اظهار داشت: خیّران مدرسه‌ساز نقش بی‌بدیل و ماندگاری در توسعه فضاهای آموزشی در مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان تکاب ایفا کرده‌اند و کارهای نیکوکارانه آنان در عرصه مدرسه سازی جاودانه شده ‌است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

تاکنون بیش از ۲۵۰ کلاس درس توسط خیّران مدرسه ساز در تکاب احداث شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha