فعال سیاسی: مطالبه گری مهمترین وظیفه احزاب در شرایط فعلی است

کرمان - ایرنا - دبیر جبهه ائتلاف وحدت ملی استان کرمان گفت: نظارت و مطالبه گری را شاید بتوان مهمترین وظیفه احزاب در شرایط کنونی کشور بدانیم که باید حول محور یاد شده فعالیت خود را افزایش دهند.

مهدی تدین  شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چنانچه تشکل ها صرفاً محدود و مختصر به پاره ای فعالیت های حاشیه ای وکم اثر شوند یا با پرهیز از ورود به حوزه های تأثیرگذار  و چالش های مهم اجتماعی فعالیت نمایند، می توان گفت تأثیر مثبت و مورد انتظار را برسرنوشت کشور و مردم نداشته و در حقیقت گرفتار نوعی حیات ساکن و نباتی خواهند شد.

وی تصریح کرد: همچنین موضوع وحدت امر مهمی است که هیچیک از تشکل ها و احزاب کشور نباید نسبت بدان غفلت ورزیده یا آنرا وظیفه  احزاب و تشکیلاتی بپندارند که تحت این عنوان فعال هستند.

دبیر جبهه ائتلاف وحدت ملی استان کرمان اظهار داشت: تقویت امید و اتحاد و همدلی نیز باید توسط احزاب و تشکل های سیاسی در بین آحاد، اقشار و احزاب جامعه ترویج و حکمفرما شود.

تدین ادامه داد: جبهه ائتلاف وحدت ملی از بدو تاسیس و حتی مدتها قبل از رسمیت یافتن، بحث مطالبه گری و وحدت را به عنوان خط مشی حیاتی و ضروری  پی گرفته و نگاه کلی همه اعضا و ارکان  برنامه ریز در این ائتلاف بزرگ بر این امر استوار بوده و هست که شعار وحدت، با عمل به مسئولیت ها ارزش خواهد داشت.  

این فعال سیاسی بیان کرد:  انتخابات ۱۴۰۰ سرآغاز فصل جدیدی از ورود ائتلاف وحدت ملی به مساله نظارت عمومی و مطالبه گری با هدف همراهی و کمک به اصلاح روند سیاستگذاری، برنامه ریزی و فعالیت های مختلف درسطوح کلان استان است.

وی تصریح کرد: احزاب و کارشناسان با رصد، تحلیل و نقد کارشناسی فعالیت های حوزه هایی چون مدیریت شهری و نیز دستگاههای اجرایی خواهد توانست کمک شایان توجهی به اصلاح شرایط حاکم بر استان و توسعه مورد انتظار در آن نماید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =