۱۹ فروردین ۱۴۰۰، ۲۳:۳۷
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84288851
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵۰ میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت:  ۵۵۰ میلیارد ریال پروژه علمی و فناوری در این استان آماده افتتاح است و بزودی در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.

به گزارش  پنجشنبه شب ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی شجاعی در نشست بررسی تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری افزود : این پروژه ها در قالب تفاهم نامه های دو جانبه استان با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری انجام و در یک فاز به بهره برداری می رسد.
وی اصلاح نژاد دام سبک، ساخت هشت پژوهش سرای دانش آموزی  را از مهمترین پروژه هایی دانست که در سفر سورنا ستاری به استان خراسان شمالی به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی  تفاهم نامه استان با معاونت فناوری را شامل ساخت پردیس فناوری، بهسازی فضاهای سیدمانی ،  حمایت از مراکز رشد واحدهای فناور، حمایت از ساخت پردیس فناوری، حمایت از طرح های  اصلاح نژادی دام، تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی در تمام شهرستان ها و راه اندازی پایگاه صادرات با ترکمنستان و قفقاز اعلام کرد.
شجاعی اظهارداشت : بخش زیادی از اعتبارات مربوط به اجرای این طرح ها تخصیص  و جذب شده است.
 دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تیرماه سال ۹۸  به استان خراسان شمالی سفر کرد که ره آورد این سفر،  انعقاد تفاهم نامه ۲۸۰ میلیارد ریال بود که  پرداخت ۱۲۰ میلیارد ریال  تسهیلات  با نرخ ۱۱ درصد از مهمترین تفاهمنامه این سفر بود.
 پرداخت کمک های فنی و اعتباری ،تأمین ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز ساختمان پارک علم و فناوری، ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی، تأمین ۱۰ میلیارد ریال برای هر کدام از مراکز رشد شیروان و اسفراین از جمله دیگر تفاهم نامه های این سفر بود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha