۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84288838
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار کرمان :برای نجات جان مردم تعطیلی‌ها اجرا می‌شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به شیب تند انتشار ویروس کرونا گفت: می‌دانیم مردم در گرفتاری و سختی هستند، اما راهی به غیر از اعمال محدودیت‌ها نداریم و برای نجات جان مردم باید محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند عصر پنجشنبه در نشست فوق‌العاده قرارگاه فرماندهی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان افزود: مبنای مدیریت محدودیت‌ها طرح جامع هوشمند است که تکلیف شهرهای قرمز، نارنجی و زرد در آن مشخص شده و هیچ استثنایی هم نمی‌توانیم قائل شویم.

وی تاکید کرد: شرایط کنونی و موج چهارم بیماری با توجه به برگزاری دورهمی‌ها و عادی‌انگاری صورت گرفته، کاملا قابل پیش بینی بود، با این حال اگر همت کنیم و  نکات مراقبتی را رعایت کنیم، کنترل این موج نیز می‌تواند راحت‌تر باشد.

استاندار کرمان  بیان کرد: تعطیلات نوروزی را پشت سر گذاشته‌ایم و قاعدتا میزان مراجعات به اصناف کمتر شده است، ضمن اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش داریم و  فضای این ماه برای غلبه بر پیک بیماری کمک کننده است و امیدواریم با غلبه بر این پیک به واکسن فراگیر نیز برسیم، اما تا یک ماه آینده با سختی مواجه هستیم.  

وی ادامه داد: بیمارستان‌های استان برای مقابله با موج جدید آمادگی کامل دارند و تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مراکز نیروهای مسلح  ظرفیت‌های خود را برای مبارزه با ویروس کرونا در نظر بگیرند.

زینی‌وند با اشاره به اصل مراقبتی در خانه ماندن گفت: کنترل ورودی و خروجی شهرها با استقرار نیروهای انتظامی و کمک فرمانداران در به کارگیری همه ظرفیت‌ها را خواهیم داشت.  . 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اعداد و ارقام روزهای اخیر از موارد ابتلا به ویروس کرونا نشان از شعله‌ور شدن بیماری با شیب بسیار تند است.  

حمیدرضا رشیدی‌نژاد افزود: موضوع را باید جدی گرفت، تمام سازمان‌ها و ادارات بر زیر مجموعه خود نظارت داشته و محدودیت‌ها و دستورالعمل‌ها و تعطیلی‌ها را اجرا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =