رییس کمیسیون آموزش مجلس: موافق اجرای طرح آمایش دانشگاهها هستیم

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس موافق اجرای طرح آمایش دانشگاه‌هاست ولی اجرای آن به تاملاتی نیاز دارد.

علیرضا منادی سفیدان روز پنجشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: ریشه طرح آمایش دانشگاه‌ها در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مجلس هم اعتقاد دارد تا در ۸۰ نقطه مصوب این کار صورت پذیرد.

وی ادامه داد: برای انجام این طرح باید با برنامه ریزی مناسب گام برداشت تا دانشگاه‌ها بتوانند خود را با اجرای این طرح تطبیق دهند.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح با هدف رشد واحدهای آموزشی و علمی کشور در نظر گرفته شده است و اگر منجر به پسرفت در واحدی بشود با آن مخالف هستیم  به همین دلیل تعامل بسیار خوبی با مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و در نقاطی که اختلافاتی وجود داشت نقطه نظرات نمایندگان شهرستانها تامین شد.

اجرای طرح آمایش آموزش عالی توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در راستای ارتقای کیفی، متناسب‌سازی کمّی و استفاده بهینه از منابع دانشگاهی در حال اجراست.

این طرح بر اساس هشت اصل منطقه بندی نظام آموزش عالی کشور، مدیریت منطقه‌ای، ساماندهی واحدهای آموزش عالی، رتبه‌بندی و اعتبار سنجی موسسات آموزش عالی کشور، ماموریت گرایی موسسات آموزش عالی، نظام جامع سنجش و پذیرش آموزش عالی، نظام جامع آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارتی و ارتقای سطح اشتغال پذیری تنظیم شده است و در نهایت با اجرای آن تعدادی از مراکز آموزش عالی با هم ادغام می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =