وزارت آموزش و پرورش پیگیر مشکل معلمان فارغ التحصیل دانشسراهاست

ارومیه-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: معاونت حقوقی این وزارتخانه در حال پیگیری مشکل تعدادی از همکارانی است که از دانشسراها به آموزش و پرورش انتقال یافته اند.

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: مشکل این همکاران دارای سه ضلع است که سازمان بازنشستگی، دیوان عدالت اداری و آموزش و پرورش را شامل می شود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش نه شاکی است نه داور، زیرا سازمان بازنشستگی شکایت کرده و دیوان عدالت اداری حکم وحدت رویه داده است که زمان یاد شده جزو زمان خدمت آنها محسوب نمی‌شود.

حاجی میرزایی با اشاره به وضعیت آذربایجان غربی در شاخص های اصلی، گفت: پوشش تحصیلی این استان کمتر از میانگین کشوری است و این شاخص برای دختران ۴۷.۸ است که هفت دهم درصد کمتر از میانگین است.

وی ادامه داد: در آموزش فنی و حرفه ای و کار و دانش نیز این استان کمتر از میانگین و در رتبه ۲۷ کشوری است در حالیکه این موضوع فوق العاده اهمیت دارد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۶ درصد دانش آموزان در دوره دوم متوسطه آذربایجان غربی در رشته ریاضی تحصیل می‌کنند و آینده رشته های مهندسی با مشکل مواجه است و باید فکری اساسی برای آن بشود.
وی با بیان اینکه ضریب بهره برداری از کلاس درس در آذربایجان غربی از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: متوسط سرانه فضای کلاسی استان ۴.۰۵ (چهار و پنج صدم ) متر است که از میانگین کشوری کمتر بوده و توزیع آن نرمال نیست.
وی ادامه داد: ۲۰ درصد از فضای آموزشی آذربایجان غربی فرسوده و تخریبی است و لازم است برای استاندارد سازی فصای آموزشی اقدام شود.

وزیر آموزش و پرورش برای بررسی وضعیت آموزشی استان به آذربایجان غربی سفر کرده است، گفت و گو با معلمان و دانش آموزان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، افتتاح چندین مدرسه جزو برنامه سفر وی بوده است.

همچنین حضور در شورای آموزش و پرورش و شورای معاونان نیز جز برنامه های سفر وی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha