خطر موج چهارم کرونا به مراتب از دفعات قبل بیشتر است

شیراز-ایرنا-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز پنجشنبه با اشاره به بستری شدن ۳۵۹ کرونایی بدحال در ۲۴ ساعت گذشته گفت: وضعیت بسیار نگران کننده است و موج چهارم شیوع بیماری کرونا از نوع انگلیسی است که خطر آن به مراتب از موج‌های قبلی بیشتر است.

به گزارش ایرنا، عبدالرسول همتی در ستاد مقابله با کرونا استان فارس افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۰۷ هزار و ۴۴۸ فرد مبتلا به کرونا در سطح این استان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ هزار تست کرونا در این استان انجام شده گفت: سه هزار و ۴۶۱ نفر در فارس براثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

همتی در ادامه به آمار ۲۴ ساعت گذشته این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک هزار و ۶۵۴ فرد مبتلا به کرونا در مراکز درمانی فارس بستری هستند که حال ۲۱۷ نفر از این افراد وخیم و در آی سی یو نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه در روزهای آینده باید منتظر آمار فوت شدگان بی سابقه ای در این استان بود،افزود: رکورد بستری مبتلایان به کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این استان با تعداد ۳۵۹ نفر زده شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: دامنه فعالیت موج های قبلی کرونا در این استان حدود ۲ ماهه بود و بدترین وضعیت در میانه این مدت ثبت شده است اما با وجودی که موج چهارم از حوالی ۵ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده اما در حال حاضر که هنوز به میانه این موج هم نرسیده اما آمارها نشان از بروز شرایط وحشتناکی دارد.

وی اضافه کرد: ظرفیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان حضرت علی اصغر و فقیهی شیراز اکنون تکمیل است و به همین دلیل بیمارستان پیوند اعضا، چمران و نمازی شیراز نیز مشغول بستری بیماران کرونایی اند.

همتی اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد مبتلایان شناسایی شده در موج چهارم در فارس به کرونای جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند که همین موضوع نگرانی ها را از خطرات موج کنونی افزایش داده زیرا میزان سرایت بسیار بالا است.

وی اظهار داشت: سن ابتلا به کرونا در موج چهارم به شدت کاهش یافته و از میانسالان به جوانان و حتی نوجوانان سرایت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =