استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در کنگره ملی شهدا ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در برگزاری کنگره ملی شهدا لرستان ضروری است ‌و باید این گروه‌ها توسط دستگاهای اجرایی شناسایی شوند.

به گزارش ایرنا، سردار مرتضی کشکولی روز پنجشنبه در چهارمین نشست برگزاری کنگره ملی ۶ هزارو ۳۰۰ شهید لرستان اظهار داشت: ملت ایران در مقطعی از حیث فردی و اجتماعی به اوج کمال خود رسیده و توانست دفاع تمام قدی از حیثیت، دین، سرزمین، نوامیس و فرهنگ خود در یک جنگ نابرابر داشته باشد.

وی افزود: دفاع مقدس همچون قله‌ای است که در زندگی شخصی، اجتماعی و نوع حکمرانی نیازمند توجه به آن هستیم، بسیاری از کشورها در حالی که جنگ و مقاومتی نداشتند ولی یادمان سرباز گمنامی دارند که روح حماسه و دفاع را در میان ملت خود ایجاد کنند.

وی ادامه داد: مسوولان ارشد استان از ابتدای مطرح شدن برگزاری کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستانی جهت برگزاری این کنگره صادقانه و بسیار هوشمندانه برنامه‌های خوبی با اندیشه ورزی کمیته‌های ۲۲گانه در نظر گرفته‌اند و باید محکم پای اجرای این برنامه‌ها بمانیم که حتما اجرا شوند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: علاوه بر جذب بودجه جهت برگزاری کنگره بسیاری از اقدامات را می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی که پای کار هستند انجام داد، دستگاه‌های اجرایی باید این گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی را شناسایی و از آنها استفاده کنند.

سردار کشکولی گفت: جهت برگزاری کنگره و چاپ کتاب، هنرهای تجسمی، ساخت فیلم و مستند باید به موضوعات روز جامعه همچون فرهنگ، امنیت، تعلیم و تربیت بیشتر توجه شود که بتوانیم برنامه‌ای فاخر و ملی برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: پس از افتتاح باغ موزه دفاع مقدس نیازمند محتوا هستیم، بخشی از محتواهایی که برای کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان تهیه می‌شود را می‌توان در این موزه نگهداری کرد، جهت ساخت آثار فاخر و با محتوا باید با گروه‌های مختلف جلسات اندیشه ورزی برگزار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =