آمار مبتلایان به کرونا در بوکان به شدت در حال افزایش است

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: آمار بیماران قطعی و بستری شده مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان به شدت در حال افزایش بوده و به ۴۹ نفر رسیده است.

محمد عباسی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا بوکان افزود: با توجه به هشدارهایی که از یک ماه پیش نسبت به شیوع کرونای انگلیسی داده شده بود هم اکنون این امر با افزایش شهرهای قرمز در شهرستان های همجوار و به طبع آن در این شهرستان و افزایش شمار مبتلایان عملا با پیک چهارم کرونا درگیر شده ایم.

وی با اشاره به وضعیت حال حاضر شهرستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: به تعویق انداختن شروع پیک چهارم در این شهرستان ناشی از عملکرد خوب همه اعضای ستاد کرونا و به خصوص کادر بهداشت و درمان و همکاری مطلوب مردم بوده است.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان ادامه داد: با تمام این اوصاف در حال حاضر بیماران مبتلا به ویروس کرونا همچنان در حال  افزایش است و وضعیت شهرستان از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده است.

بازرسی و نظارت جدی بر تمامی مراکز پرتجمع صورت خواهد گرفت

فرماندار بوکان نیز در این جلسه گفت: اعضای ستاد کرونای این شهرستان باید با برنامه ریزی مدونی نظارت بر تمامی مراکز پرتجمع را شدت بخشیده و پروتکل های متناسب با شرایط قرمز را در این شهرستان برقرار سازند.

محمد امین‌زاده از بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، مراکز رادیولوژی، آزمایشگاه‌ها و مطب‌ها به عنوان یکی از کانون‌های آلودگی یاد کرد و افزود: این اماکن علاوه بر ایجاد سیستم نوبت دهی با هدف کاهش تجمعات، نسبت به ایجاد تهویه مناسبت، عدم خدمات دهی به مراجعین بدون ماسک و رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی باید توجه بیشتری کنند. 

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری همایش، مراسم و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد، ادامه داد: مردم از تجمعات خوداری کرده تا بتوانیم زنجیره کرونا را قطع کنیم.

فرماندار بوکان از پلمب تعدادی از تالارها و سالن‌های پذیرایی در هفته اخیر خبر داد و بیان کرد: این اماکن تا اطلاع ثانوی مجاز به برگزاری مراسم نیستند و هیچ‌گونه مجوزی نیز در این خصوص صادر نخواهد شد. 

امین‌زاده ادامه داد: با کسانی که نسبت به فک پلمب اقدام کنند، با تشکیل پرونده در مراجع قضایی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی و سپاه در خصوص کنترل مبادی ورودی و خروجی بوکان افزود: از ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به بوکان همچنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

فرماندار بوکان با اشاره به مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا درخصوص دورکاری کارکنان ادارات نیز اظهار داشت: مطابق مصوبه ستاد استانی، انجام دورکاری در ادارات در صورتی که باعث ترافیک کاری و ایجاد تجمع در ادارات گردد، الزام آور نیست.

وی مواجه با پیک چهارم را نیازمند ایجاد حساسیت در بین شهروندان عنوان کرد و افزود: با توجه به شیوع بالای ویروس جهش یافته در پیک چهارم، بایستی همکاری و هماهنگی همه جانبه بین اعضای ستاد کرونای شهرستان و همچنین شهروندان انجام گیرد.

بوکان با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =