۳۰ کیلومتر از خطوط لوله نفت واقع در شهرستان اردل ترمیم می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مشاور ارشد وزیر نفت گفت: به منظور جلوگیری از بروز حادثه، ۳۰ کیلومتر از خطوط لوله نفت مارون به اصفهان واقع در شهرستان اردل به زودی ترمیم شود.

بهروز نعمتی روز پنجشنبه در سفر به استان چهارمحال و بختیاری و حضور در نشست بررسی مشکلات آلودگی نفتی منطقه میانکوه شهرستان اردل افزود: بنا بر این بود تا قبل از عید سفری به استان چهارمحال و بختیاری و منطقه میانکوه داشته باشیم تا بتوان با ارزیابی کارشناسی در راستای جبران مطالبات مردمی اقدام شود که این سفر به زمان حال موکول شد.

وی با بیان اینکه اثرات آلودگی نفتی بر منطقه و معیشت مردم میانکوه را قبول داریم در عین حال بر منطقی شدن خسارت‌ها و ارزیابی کارشناسانه آن تاکید کرد و گفت: خسارت‌هایی که از سوی استان چهارمحال و بختیاری اعلام شده باید منطقی شود و تعادل بین درخواست مردم و بررسی‌های انجام شده از سوی وزارت نفت ایجاد شود.

نعمتی، تامین منافع مردم و جبران خسارت‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: جبران خسارت‌ها و کمک به مردم نیازمند همکاری‌های دوجانبه دستگاه های استانی و وزارت نفت است.

مشاور ارشد وزیر نفت با بیان اینکه این وزارتخانه بنا بر رفع مشکل مردم میانکوه دارد، خاطرنشان کرد: در این میان باید نظرات و ارزیابی‌های کارشناسی وزارت نفت نیز دیده شود و بر اساس نظرات ۲ طرف خسارت‌ها ارزیابی و سپس نسبت به به جبران آن اقدام شود.

به گزارش ایرنا، نشت نفت در منطقه سرخون شهرستان اردل در ۲ دهه گذشته برای چهارمین بار در روز یکشنبه (۲۳ آذر) بر اثر شکستگی خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه‌خانه روستای گندمکار رخ داد.  

این حادثه منجر به ورود نفت به رودخانه سرخون و اراضی اطراف آن به طول ۶ کیلومتر شده است که در پی آن برخی مناطق نیز به سبب پخش گاز ناشی از نفت رها شده، دچار آتش‌سوزی شد که با تلاش نیروهای امدادی و آتش‌نشانی یک روز پس از این حادثه به طور کامل مهار شد.

قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در مسیر خط انتقال نفت مارون به اصفهان، سال‌هاست که مردم منطقه میانکوه به ویژه شهر سرخون وروستاهای اطراف آن را با مشکلاتی روبرو کرده است.

بخش میانکوه از بخش‌های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha