تعویض لوله‌ انتقال نفت در شهرستان اردل به زودی اجرا می‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری، تعویض لوله‌های انتقال نفت را مهمترین خواسته‌های مردم و مسئولان استان دانست و گفت: این مهم با اهتمام وزارت نفت به زودی اجرایی می‌شود.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات آلودگی نفتی بخش میانکوه شهرستان اردل که با حضور مشاور وزیر نفت برگزار شد، اظهار اشت: مسیر انتقال نفت از مارون به اصفهان از ۴۰ تا ۵۰ سال پیش لوله‌گذاری شده است و پس از آن در طول این مسیر جاده‌سازی و سایر فعالیت‌های اجتناب‌ناپذیر انجام شده به همین دلیل جابه‌جایی این لوله را اجتناب‌ناپذیر کرده است.

وی ادامه داد: مسیر لوله‌ای که از بخش میانکوه عبور می‌کند مسیری سخت‌گذر و از نظر زمین‌شناسی پرحادثه است از همین رو انتظار می‌رود شرکت نفت پس از انجام اقدامات کوتاه‌مدت برای تامین امنیت منطقه، در بلندمدت نسبت به تغییر مسیر لوله اقدام کند.

عباسی با اشاره به خسارت‌هایی که در طول چندین بار شکستگی و ترکیدگی لوله نفت در منطقه میانکوه برجای گذاشته است، تصریح کرد: خسارت‌های قابل توجهی به آب شرب، آب کشاورزی، باغات و مزارع پرورش ماهی، محیط زیست و معیشت مردم وارد شده است که نباید اجازه داد بار دیگر چنین حادثه‌ای در منطقه تکرار شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر رسیدگی هرچه سریع‌تر به وضعیت منطقه میانکوه و جبران خسارت‌های وارده، اظهار داشت: یکی از خواسته‌های اصلی مردم منطقه ،تعویض لوله است که این اقدام باید در اسرع وقت انجام گیرد.

عباسی تصریح کرد: در گام بعدی که بسیار مهم و حیاتی است تامین آب شرب پایدار برای مردم منطقه میانکوه و از جمله شهر سرخون است که در همین راستا باید از شرکت آب و فاضلاب باید حمایت شود تا زمینه اجرای این تصمیم سریع‌تر فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: جبران خسارت‌های وارده به مردم منطقه، احداث پایگاه امدادی و تعبیه حوضچه‌هایی در اطراف محل عبور لوله برای جلوگیری از جاری شدن نفت به شهر سرخون از دیگر اقدامات کوتاه و میان‌مدتی است که انتظار می‌رود وزارت نفت نسبت به انجام آن سرعت بخشد.

عباسی، تغییر مسیر لوله را از دیگر موضوعات مهم و اساسی در همین رابطه برشمرد و گفت: پس از انجام اقدامات کوتاه و میان مدت، انتظار می‌رود در بلندمدت شرکت نفت نسبت به تغییر مسیر لوله اقدام کند.

به گزارش ایرنا، جبران خسارت‌های وارده در منطقه میانکوه، تعویض لوله، احداث دیواره در مسیر خطوط لوله، احداث پایگاه امدادی و پیگیری برای پیک هوشمند زیرمجموعه پایگاه امداد از مصوبات این نشست است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =