رانندگان تاکسی‌ در تبریز حق دریافت کرایه اضافی ندارند
عکس تزئینی

تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز گفت: رانندگان تاکسی‌ در این شهر تا قبل از اعلام رسمی افزایش نرخ کرایه تاکسی، حق دریافت کرایه اضافی را ندارند.

سعید بشیریان، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی کرایه تاکسی های درون شهری در تبریز برای سال ۱۴۰۰، افزود: این افزایش کرایه از اوایل هفته آینده به صورت رسمی ابلاغ می شود و افزایش نرخ کرایه تاکسی ها تا قبل از ابلاغ رسمی، غیرقانونی است.

وی اظهار داشت: گشت های سازمان تاکسیرانی به صورت نامحسوس روی این موضوع نظارت دارند و رانندگان متخلفی که خودسرانه کرایه اضافه بگیرند را به این سازمان معرفی خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از شهروندان خواست تا زمان ابلاغ رسمی مبالغ کرایه تاکسی سال ۱۴۰۰، از پرداخت هرگونه کرایه اضافی به رانندگان خودداری کنند.

بشیریان، همچنین از شهروندان خواست در صورت مواجهه با چنین تخلفاتی، پلاک و کد روی خودرو را یا به صورت حضوری و یا به صورت تلفنی از طریق شماره تماس ۳۴۷۶۰۲۹۲ به سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند.

وی یادآوری کرد: اطلاعیه های افزایش نرخ کرایه تاکسی ها برای سال ۱۴۰۰ در تبریز در قالب بنر از فردا در سطح شهر نصب می شود تا از هفته آینده اجرایی شود.

بشیریان، از شهروندان و رانندگان تاکسی ها خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از نشستن بیش از دو نفر در صندلی عقب تاکسی ها خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، حدود ۱۱ هزار تاکسی در زیرمجموعه سازمان تاکسیرانی تبریز فعالیت دارند که شامل تاکسی‌های شهری، سرویس ۱۳۳ و تاکسی‌های سبز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =