قاچاق کالا به تولیدات داخلی صدمه می‌زند

اصفهان- ایرنا- معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: بخش اعظمی از مشکلات که به تولید داخل صدمه می‌زند، قاچاق کالا است.

سعید عمرانی روز پنجشنبه در یکصدمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در اتاق بازرگانی اصفهان افزود: در حالیکه امروز توان تولید کالایی در داخل کشور را داریم و حق نداریم واردات انجام دهیم.

وی ادامه داد: گاهی با ایجاد مانع برای کارخانه‌هایی که جنس اختصاصی از جمله موارد مورد استفاده در صنایع مادر را تولید می‌کنند با مسائل بانکی و قضایی درگیر می‌شوند که صحیح نیست.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: اجازه نمی‌دهیم کالایی که در داخل کشور تولید می‌شود واردات هم داشته باشد و با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

به گفته وی، واردات کالایی که توان تولید داخل دارد از مصادیق بارز ترک فعل است. عمرانی با اشاره به برنامه‌های قوه قضائیه در باب تولید افزود: بیش از ۲ سال گذشته ظرفیت‌های قوه را در اختیار مسئولان و دست اندرکاران اجرایی قرار دادیم.

وی ادامه داد: وظیفه ذاتی ما تولید نیست اما حسب فرمایش مقام معظم رهبری و اهتمام ویژه رئیس قوه قضائیه حمایت از تولید در دستور کار است.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته هرکجا نیاز به حضور و حمایت قوه قضائیه در حوزه قانونگذاری، بهبود فضای کسب و کار و اقدامات عملیاتی حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: در سال جاری باید اقدام جهادی انجام شود از این رو مسئولان قوه قضائیه برای اقدام عملیاتی سنگین آماده هستیم.

عمرانی بیان کرد: امیدواریم در سالی که به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده به پرونده‌های قوه قضائیه اضافه نشود و بانک‌ها و تولیدکنندگان با تعامل مشکلات را برطرف کنند.

وی اضافه کرد: امیدواریم امسال جهادی‌تر و قوی‌تر عمل شود و اجازه ندهیم مشکلات به دادگاه و ترک فعل بکشد، اگر با شرایط عادی تصمیم‌گیری شود مانع‌ها برداشته نمی‌شود.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =