آیین بزرگداشت امیرسرتیپ خلبان «فرج‌الله براتپور» در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه - ایرنا - مراسم یادواره ۱۷ خلبان شهید استان کرمانشاه و آیین نکوداشت امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور در سرسرای انتظار این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه سالن انتظار کرمانشاه میزبان جمعی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس، خانواده شهدا، نیروهای مسلح و اقشار  مختلف مردم بود تا از رشادت های یکی از خلبان های دلاور ارتش جمهوری اسلامی تجلیل کنند.

امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور فرمانده عملیات اچ-۳ در سال ۱۳۶۰ بود، در این عملیات تیز پروازان ارتش به پایگاه الولید عراق حمله و ۴۸ فروند هواپیمای عراقی را منهدم کردند.

از این عملیات به عنوان یکی از موفق ترین عملیات های دوربرد فانتوم در تاریخ جنگ های هوایی جهان نام برده می‌شود.

سخنرانی امیر سرتیپ خلبان براتپور در مراسم تجلیل از خلبانان شهید

سرتیپ خلبان براتپور متولد ۱۳۲۴ است و در طول هشت سال دفاع مقدس رهبر بسیاری از دسته های پروازی در حمله به پایگاه های عراق بوده است.

او در این مراسم گفت:‌ دشمن بعثی به جای حمله به پایگاه های نظامی به مردم غیر مسلح در شهرها حمله می‌کرد اما مردم ما به خصوص در استان کرمانشاه و شهرهای جنوبی کشور با ایستادگی دشمن را شرمنده کردند.

سرتیپ براتپور یادی کرد از ۳۳ سال دوران خدمتش و افزود: در این مدت ۲۰ بار به پایگاه های مختلف نظامی منتقل شدم که در اینجا جا دارد از همسرم به خاطر پذیرفتن مسوولیت خانه و تربیت فرزندانم تشکر کنم.

تجلیل سعید طلوعی شهردار کرمانشاه از امیرسرتیپ براتپور

وی در ادامه گفت: قبل از انقلاب پروازهای زیادی حتی تا ماهیانه ۶۰ پرواز داشتم و در مجموع یک هزار ساعت با هواپیمای F۵ و سه هزار ساعت با هواپیمای F۴ پرواز کردم و فرزندانم را تنها در زمانی که خواب بودند، می‌دیدم.

او یادی هم کرد از شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که در خط مقدم جبهه در سرما و گرمای سنگر از کشور خود برابر متحاوز دفاع کردند.

در این مراسم امیر سرتیپ فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: بزرگمردان این سرزمین برای حراست از آرمان های انقلاب اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرده و شهدا، جانبازان و بازنشستگان نیروهای مسلح این پرچم را همچنان برافراشته نگه داشته اند.

او بر دفاع از آرمان های نظام اسلامی تا آخرین قطره خون تاکید کرد و افزود: ما مرد جنگیم و مردانه می‌جنگیم.

سخنرانی امیر آریانفر ارشد نظامی ارتش در غرب کشور در مراسم تجلیل از سرتیپ خلبان براتپور

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز گفت: امروز اگر مسوولان از مدل مدیریتی فرهنگ ایثار و شهادت استفاده می کردند این حال و هوا را نداشتیم که در ساده ترین مشکلات یعنی تامین مرغ درمانده بشویم.

او تاکید کرد: یادگاران هشت سال دفاع مقدس مانند  امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور شهدای زنده اند که باید الگوی نسل جوان باشند.

وی ابراز تاسف کرد که اسطوره هایی مانند سرتیپ براتپور برای هم استانی های خودش شناخته شده نیست.

طلوعی گفت: این هشتمین مراسمی است که شهرداری کرمانشاه در تجلیل از نخبگان استان برگزار می کند.

نصب نشان افتخار به سرتیپ براتپور از سوی شهردار کرمانشاه

اهدا لوح  و هدایا به خصوص از طرف ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و فرماندهی کل قوا و نیز بنیاد ملی نخبگان، رونمایی از کتاب «آبی آسمان» و نیز افتتاح یادمان ۱۷ خلبان شهید استان کرمانشاه و تندیس امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور پایان بخش این مراسم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha