امسال طرح هادی یا توسعه آن در سه هزار روستای کشور اجرا می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - معاون پشتیبانی و هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اجرای طرح هادی در مناطق روستایی را از اقدامات محوری این نهاد دانست و گفت که امسال آغاز یا توسعه این طرح عمرانی در سه هزار روستای کشور عملیاتی می‌شود.

هادی درفشی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح یا شروع عملیات اجرایی ۴۲۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی بنیاد مسکن گلستان در گالیکش که به‌صورت متمرکز در روستای کندوسکوه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بنیاد مسکن پارسال طرح هادی یا توسعه آن را در ۲ هزار و ۸۰۰ روستا اجرا کرد و این رویه خدمتی همچنان ادامه دارد.

وی حوزه مسکن را از دیگر اقدامات محوری بنیاد مسکن نام برد و افزود: این نهاد سالی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را مقاوم سازی می‌کند که از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۲ میلیون واحد مسکونی در مناطق روستایی را با پرداخت تسهیلات و برخی منابع اعتباری مقاوم سازی کرده و از این تعداد عملیات اجرایی یک میلیون و ۸۰۰ واحد پایان یافته است.

درفشی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم و آسیب پذیر، طرح ساخت سالانه ۲۰ تا ۲۵ هزار واحد شهری، حضور موفق در بازسازی مسکن مناطق حادثه دیده از سیل و زلزله و ساخت ۱۴ تا ۱۵ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلول به بالا با مشارکت بهزیستی و نیکوکاران را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برشمرد و اضافه کرد که امسال پنج هزار واحد مسکونی ویژه خانوارهای صاحب دو معلول به بالا ساخته می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان نیز دراین مراسم گفت که امروز به مناسبت سالروز حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تشکیل این نهاد انقلابی، ۴۲۰ میلیارد ریال پروژه‌های مرتبط با بنیاد مسکن در شهرستان گالیکش افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

سیدمحمد حسینی افزود: آغاز عملیات اجرایی یا افتتاح ۸۶۰ واحد مسکونی ویژه روستاییان، اقشار آسیب پذیر، جوانان و خانواده‌های صاحب ۲ معلول، ۳۵ پروژه شروع یا افتتاح طرح هادی روستایی، تحویل ۸۲ جلد سند مالکیت مناطق شهری و روستایی و اختتامیه نقشه کشی اراضی ۳۶ روستا از جمله پروژه‌های امروز بنیاد مسکن گلستان در شهرستان گالیکش است.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن گلستان با همکاری بنیاد علوی امسال کار نقشه‌کشی و تحویل سند مالکیت در ۶۰۰ روستای این استان را انجام خواهد داد.

در این مراسم عملیات اجرایی احداث ۳۳۱ مسکن روستایی گالیکش با اعتبار و تسهیلات ۱۶۰ میلیارد ریال و نیز احداث راه دسترسی روستای کندوسکوه به طول ۶.۵ کیلومتر و عرض هشت متر با مشارکت دو سویه بنیاد مسکن و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان شروع شد.

همچنین معاون معاون پشتیبانی و هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سایت مسکن روستای جنگلده بالا مینودشت که به سبب ساخت سد نرماب چهل چای این شهرستان جابجا و کار ساخت واحدهای مسکونی آنرا بنیاد مسکن گلستان برعهده داشت، بازدید کرد.

هادی درفشی در این بازدید گفت که ساخت سایت مسکونی جنگلده بالا، نمونه‌ای از اعتماد مردم و دستگاه‌های اجرایی به بنیاد مسکن است که ظرف مدت زمان کوتاه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

شهرستان‌های گالیکش و مینودشت بامجموع تقریبی ۱۵۰ هزار نفر جمعیت که بخش قابل توجهی از جمعیت آنها در مناطق روستایی سکونت دارند، درشرق استان گلستان واقع هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =