برگزاری آزمون وکالت در اوج بحران کرونا تعجب برانگیز است

تهران - ایرنا - یک نماینده مجلس و عضو هیات نظارت بر نمایندگان مجلس گفت: برگزاری آزمون وکالت در اوج بحران کرونا در شرایطی که بسیاری از شهرهای کشور در وضعیت قرمز یا سیاه کرونا قرار دارند، تعجب برانگیز است و مجلس این مساله را پیگیری می‌کند.

«محمد سرگزی» روز پنچشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واقعا جای تعجب دارد که چرا در این شرایط بحرانی کرونا که بسیاری از شهرهای کشور از جمله تهران در وضعیت قرمز یا سیاه کرونا قرار دارند و بنا به اعلام مسئولان وزارت بهداشت روز به روز به جمعیت افراد مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌ها اضافه می شود و ویروس خطرناک کرونای انگلیسی بنا به اعلام وزیر بهداشت در کشور گسترش پیدا کرده است، این آزمون برگزار می شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: چه لزومی دارد که با برگزاری آزمون وکالت با جان مردم بازی کنیم.

وی گفت: آیا برگزاری آزمون وکالت مهمتر است و بیشتر ضرورت دارد یا حفاطت و مراقبت از جان مردم. با توجه به این وضعیت قطعا هفته آینده بحث سوال از وزیر علوم و متولیان حوزه بهداشت را در مجلس مطرح می کنیم.  چرا در حالی که متولیان وزارت بهداشت مدام هشدار می دهند که وضعیت کرونا خطرناک است، برای برگزاری این آزمون مجوز صادر می کنند.  

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از یک طرف مدام مسئولان وزارت بهداشت اعلام هشدار می کنند و از طرف دیگر همین مسئولان، مجوز برگزاری آزمون وکالت را صادر می کنند یا حداقل مانعی در مقابل برگزاری این آزمون ایجاد نکرده اند و واکنشی نداشته اند، مگر می شود چنین آزمون بزرگی در کشور برگزار شود و ستاد کرونا به آن مجوز ندهد یا واکنشی نشان ندهد.

وی با بیان اینکه مسئولان وزارت بهداشت این همه برای مردم در شهرهای مختلف قید محدودیت گذاشته اند و جلسات مهم نظام را تعطیل کرده اند، اضافه کرد: در مورد این آزمون چه الزام و تاکیدی وجود دارد که جلوی برگزاری آن را نمی گیرند و در حالی که خیلی از خانواده ها نگران هستند و به نمایندگان مجلس هم پیام می دهند، باز هم باید برگزار شود.

سرگزی افزود: قطعا سوال از وزیر علوم را هفته آینده در مجلس مطرح می کنیم.  چرا و چگونه سازمان سنجش در این شرایط به برگزاری چنین آزمونی اقدام می کند.

این نماینده مجلس گفت: قرار است فردا (جمعه بیستم فروردین) حدود ۸۰ هزار نفر در سراسر کشور در آزمون وکالت شرکت کنند، به هر حال این موضوع اعلام شده و ظاهرا امکان لغو آن وجود ندارد اما بسیاری از مردم و نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع معترض هستند و از همه مهمتر خود متولیان برگزاری این آزمون می دانند که این اقدام در شرایط فعلی ضروری نیست و خطرناک است.

وی ادامه داد: مسئولان برگزاری این آزمون به خوبی می دانند و مسئولان وزارت بهداشت هم اعلام کرده اند که شهری مانند تهران در وضعیت قرمز مایل به سیاه کرونا قرار دارد.  در بسیاری از شهرها نیز تخت های بیمارستان‌ها پر شده است اما باز هم اصرار دارند که آزمون وکالت در کشور برگزار شود.

به گزارش ایرنا، آزمون وکالت فردا (جمعه) با حضور حدود ۸۰ هزار نفر در استان های مختلف برگزار می شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha