واحدهای تولیدی اروند با استفاده از تسهیلات ظرفیت خود را افزایش دهند

آبادان - ایرنا - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت‌: واحدهای تولیدی در منطقه آزاد اروند با استفاده از تسهیلات و امکانات، ظرفیت شان را افزایش داده و فعالیت خود را باز یابند.

به گزارش ایرنا اسماعیل زمانی پنجشنبه در حاشیه بازدید مشاور رییس جمهوری به منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران افزود: بانک ها اصلی ترین موانع برای واحدهای تولیدی در منطقه به شمار می روند.

وی افزود: بانکها به واسطه دریافت سودهای بالا به جهت پرداخت وامها و مصادره واحدهای تولیدی بدهکار بیشترین ضربه های اساسی را به واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه وارد کرده اند که این مسئله تعطیلی دامنه دار این واحدها در منطقه رقم زده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بانکها که باید تسهیلگر فعالیت واحدهای تولیدی باشند متاسفانه حکم مانع تراشی برای واحدهای صنعتی و تولیدی را دارند.

زمانی بیان کرد: باید تسهیلات و امکانات به واحدهای تولبدی و صنعتی داده شود تا ظرفیت شان را افزایش داده و فعالیت خود را باز یابند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها» گفت: برای سال جاری افزایش واحدهای تولیدی و فعال سازی واحدهای راکد در دستور کار این سازمان قرار دارد و برای این منظور مذاکراتی با بانکها انجام شده تا آن دسته از واحدهای تولیدی و صنعتی که توسط بانکها و به جهت بدهی توقیف و از چرخه تولید خارج شده اند توسط خود صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنعتی و یا متقاضیان جدید به مدار کار بازگردند.

وی با اشاره به سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به منطقه آزاد اروند گفت: قرار است در خردادماه امسال پروژه های با بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار در سطح مناطق آزاد از جمله اروند به صورت تجمیعی و در قالب ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح شود که بخشی از بازدیدهای امروز دبیرشورای عالی مناطق آزاد از این پروژه ها است.

حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز در سفری یک روزه ظرفیت های منطقه آزاد اروند را مورد بررسی قرار داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =