۵٠٨ هزار بیمه شده در آذربایجان‌غربی خدمات الکترونیک دریافت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۵۰۸ هزار نفر بیمه شده زیرپوشش بیمه سلامت همگانی از اول اردیبهشت ماه تمامی خدمات تشخیصی درمانی خود را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد.

فریده جعفری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در مطب‌ها و کلیه مراکز تشخیصی و درمانی طرف قرارداد در جهت کاهش کاربرد دفترچه کاغذی و حذف تدریجی آن از اول اردیبهشت ماه سال جاری بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی تمامی خدمات را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند نمود.

وی ادامه داد: با این اقدام بیمه شدگان دیگر نیازی به ارائه دفترچه درمانی به مطب‌ها و موسسات تشخیصی و بیمارستان‌ها نخواهند داشت و تنها با ارائه کارت ملی یا شماره ملی خود مورد ویزیت و دریافت خدمات قرار خواهند گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: با اجرایی شدن این اقدام در ایام شیوع بیماری کرونا تبادل کاغذ کاهش یافته و افراد با مراجعه به داروخانه یا آزمایشگاه یا رادیولوژی با ارائه کد ملی و کد رهگیری داروهای نسخه تجویزی خود را از داروخانه و خدمات دیگر تجویزی الکترونیکی را از موسسات مورد درخواست دریافت خواهند کرد .

جعفری بیان کرد: فرایند الکترونیکی سازی خدمات همچنان و به تدریج ادامه دارد و این اداره کل در گام بعدی صندوق بیمه سلامت روستائیان و سایر صندوق ها را در فاز الکترونیکی سازی دریافت خدمات قرار خواهد داد .

به گزارش ایرنا، اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان ( صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان ) هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =