شمار شهرهای قرمز کرونایی هرمزگان به ۸ مورد افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان باتوجه به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌ های مختلف استان گفت: هم اکنون شمار شهرهای با وضعیت قرمز در این استان به هشت مورد افزایش یافته است.

دکتر فاطمه نوروزیان روز پنجشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: شهرستان های بندرعباس، بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان، میناب، قشم، کیش و هرمز در وضعیت قرمز کرونای انگلیسی قرار دارند.
وی بیان داشت: در حال حاضر شهرستان‌های جاسک، رودان و حاجی‌آباد در وضعیت نارنجی قرار دارند که با افزایش موارد ابتلا در این شهرستان‌ها، تغییر رنگ احتمالی و قرمز شدن دور از انتظار نیست. 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآورشد:  شهرستان های شامل بستک، بشاگرد، سیریک و بوموسی نیز در وضعیت زرد کرونا قرار گرفته‌اند. 
نوروزیان ادامه داد: در حال حاضر ۲۲۷ بیمار با تشخیص بیماری کرونا در بیمارستان‌ها هرمزگان بستری هستند که از این تعداد ۴۳ نفر در بخش ای سی یو بستری شده‌اند و حال ۱۰ نفر نیز وخیم است.
وی بیان داشت:در شبانه روز گذشته با یک فوتی جدید نیز شمار جان باختگان کرونایی در استان هرمزگان به یکهزار و ۶۷ نفر رسیده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآورشد: تعداد سه هزار و ۲۲۶ بیمار کرونایی در استان نیز در منزل قرنطینه هستند. 
وی با تاکید بر وضعیت بسیار بحرانی استان هرمزگان، از مردم خواست در رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و  حضور نیافتن در تجمع ها و مراسم‌ها از سلامت خود و سایرین مراقبت کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =