شمار بستری‌ مبتلایان کرونا در منطقه کاشان به ۲۶۵ نفر رسید

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار بستری مبتلایان کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با افزایش ۲۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۶۵ نفر رسید.

مریم امیدی روز ‌پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به افزایش موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته از ۲۳۸ به ۲۶۵ مورد، افزود: از این تعداد، ۲۳۷ بیمار در کاشان و ۲۸ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی شمار موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۲۵ نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۳ نفر از بیماران در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت ۲۶۳ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از ۱۷۱ در ۲۴ گذشته با افزایش ۹۲ نمونه به ۲۶۳ مورد جدید و ۱۶ هزار و ۹۵۷ رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان با افزایش ۲۵ نفری در مقایسه با مدت مشابه آن بستری شدند که از این تعداد ۵۸ نفر در مرکزهای درمانی کاشان با سن ۳۰ تا ۱۰۳ سال و هشت نفر در آران و بیدگل با سن یک تا ۹۰ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

به گفته وی، از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۵۱ هزار و ۶۴۲ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

امیدی افزود: در این مدت، ۹ هزار و ۲۷۹ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

وی خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

به گفته وی، ۴۵۰ نفر نیز به درمانگاه‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراجعه کردند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

همراه با موج چهارم شیوع کرونا در کشور وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل چند روز پیش از زرد به نارنجی تغییر یافت و وضعیت کاشان ۱۶ فروردین قرمز شد.

بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است. 

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =