متقاضیان کارآفرینی در میبد  ۱۳.۵ میلیارد تومان وام دریافت کردند

یزد- ایرنا- مدیرصندوق کارآفرینی امید شهرستان میبد گفت: سال ۱۳۹۹، ۱۳.۵ میلیارد تومان وام به ۴۶۴ نفر در حوزه اشتغال روستایی، کمک به صنف‌های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا ، صاحبان صنایع دستی دچار مشکل در تهیه لوازم کار و نیز سازمان های دارای تفاهم نامه با این نهاد پرداخت شد.

احمد مقیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به حوزه اشتغال روستایی است، گفت: همچنین با پیگیری‌های امام جمعه مرکز شهرستان پنج میلیارد تومان تسهیلات نیز به صنف‌های آسیب دیده ناشی از از شیوع ویروس کرونا در شهرستان پرداخت شد.

وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه با سازمان‌هایی مانند اداره های زندان‌ها، نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، حمل و نقل برون شهری ، فنی و حرفه‌ای و ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید، برای اشتغال زایی و دیگر موارد وام دریافت کردند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید میبد در ادامه یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ، ۳۰۰  میلیون تومان نیز به کارگاه های تولید محصولات شوینده و بهداشتی و تجهیزات پزشکی ارایه شد.

وی اظهار کرد: با توجه به تهیه آمار از تعداد سفالگران منطقه تاکنون تسهیلاتی به ۹ نفر از فعالان این حوزه دارای مشکل برای  نوسازی تجهیزات و تهیه لوازم کار پرداخت شد و از زمان ثبت شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو  تا آخر سال ۹۹ ، ۱۴۵ نفر از زیلوبافان از صندوق یادشده وام دریافت کردند.

مقیمی مجموع تسهیلات پرداخت شده به زیلوبافان را چهار میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان عنوان کرد که در ارتباط با بافت ، تهیه و توزیع نخ ،  ساخت ادوات و دستگاه زیلوبافی با توجه به نوع مجوز کارگاه و افراد شاغل در کارگاه‌ها به افراد و صاحبان کارگاه‌ها و شرکت‌ها پرداخت شد.

وی ادامه داد: مقرر شد که در ارتباط با خرید زیلو نیز حدود یک میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یابد که با اجرای آن به هر نفر خریدار فرش زیلو ، پنج میلیون تومان تسهیلات پرداخت ‌شود و این میزان وام نیز به حساب فروشنده واریز ‌می شود.

این مسوول تسهیلات موردی به دیگر رشته‌های صنایع مانند میناکاری و همچنین اجرای طرح‌های «روستای بدون بیکار» و «هر روستا ، یک محصول» را نیز یادآور شد که به دنبال آن  به روستاهایی که تولید محصول خاص دارند  ، تسهیلات مورد نیاز پرداخت می‌شود.

وی بازپرداخت تسهیلات را با توجه به میزان تسهیلات پرداخت شده  و نوع تفاهم نامه ، سه تا هفت سال عنوان کرد.

صندوق کارآفرین امید میبد از سال ۱۳۸۵ هجری شمسی  تا به حال فعال است ، این صندوق قبل از سال ۹۲ به عنوان صندوق مهر امام رضا(ع) فعالیت داشت.

شهرستان میبد۱۰۶ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =