۱۱۲ نفر در انتخابات ششمین دوره شوراهای روستا در اردبیل ثبت‌نام کردند

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: در سومین روز از انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا ۱۱۲ نفر در این شهرستان ثبت‌نام کردند.

مسعود امامی یگانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه داوطلبان شوراهای روستا زمان ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند، افزود: بخشداری‌ها و دهیاری‌ها تلاش کنند ضمن تشویق داوطلبان به ثبت‌نام زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: فرآیند ثبت‌نام نامزدهای شوراهای اسلامی روستا و عشایر شهرستان اردبیل همزمان با سراسر کشور از دوشنبه ۱۶ فروردین ماه آغاز و تا یکشنبه ۲۲ فروردین ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

امامی یگانه با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها در ۱۱۵ روستای شهرستان اردبیل بیان کرد: در ۱۰۳ روستا سه نفر به عنوان اعضای اصلی شورا و در ۱۲ روستا هم پنج نفر به عنوان اعضای اصلی شورا انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه در تمامی بخشداری‌های شهرستان اردبیل محلی برای ثبت‌نام نامزدها در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: نامزدها هنگام ثبت‌نام باید مدارک موردنیاز را به همراه داشته باشند.

فرماندار اردبیل با اشاره به اینکه نامزدها هنگام ثبت‌نام باید برگه عدم سوء‌پیشینه و مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند، اضافه کرد: برای ثبت‌نام در روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار مدرک تحصیلی دیپلم و در روستاهای کمتر از ۲۰۰ خانوار داشتن سواد خواندن و نوشتن کفایت می‌کند.

فرماندار اردبیل ادامه داد: در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر نیز که ثبت‌نام آن در اسفند ماه سال گذشته انجام شد، در مجموع در شهرهای تابعه شهرستان اردبیل ۲۹۳ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که کار بررسی تایید صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی و نظارت امروز به اتمام رسید.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =