نظارت گسترده بر بازار و رصد روزانه انبارهای بزرگ با جدیت انجام می شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با بیان اینکه خوشبختانه کمبودی در بازار نداریم، گفت : در این میان نظارت گسترده بر بازار ادامه دارد و رصد روزانه موجودی انبارها و فروشگاه های بزرگ با جدیت دنبال می شود.

 به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان به همراهی موثر اعضای کارگروه و فعالان اقتصادی و بازار در ایام پایانی سال گذشته و نیمه نخست فروردین ماه جاری اشاره و عنوان کرد: ارتباط مستمر با بازار توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در پویایی فعالیت ها تأثیرگذار است.

وی با اشاره به قرارداشتن در آستانه ماه مبارک رمضان و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در تأمین اقلام مورد نیاز مردم در این ایام خاطرنشان کرد: مشکلی در تامین اقلام و کمبودی در این زمینه در بازار نداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان روند تولید مرغ در استان را امیدبخش دانست و با بیان اینکه حفظ میزان تولید فعلی اصلی ترین عامل برای تنظیم بازار است، گفت : جوجه ریزی از هشت و نیم میلیون، به ۱۰ میلیون قطعه در ماه رسیده که با این میزان، هیچ نگرانی برای تأمین نیازها در آینده نیست.

وی نظارت مستمر از سوی تیم نظارتی دستگاه های اجرایی و نیز نظارت مردم بر مردم از طریق اتحادیه ها را موثر ارزیابی کرد و افزود: گیلان، جزو استان های موفق در نظارت بر بازار و رسیدگی به پرونده تخلفات بوده و انعکاس دغدغه های مردمی از طریق سامانه های ارتباطی، نشان از اعتماد مردم به این حوزه است.

استاندار گیلان بر ضرورت تشدید نظارت‌های مشترک و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و صدا و سیما تأکید و تصریح کرد: طرح نظارتی ضیافت ۱۴۰۰ در موعد مقرر اجرایی و برای آگاهی مردم و ایفای نقش بازدارندگی نسبت به متخلفان، از طریق رسانه ها منعکس شود.

در این جلسه گزارش روسای سازمان های جهادکشاورزی و صمت استان در خصوص تشکیل قرارگاه ساماندهی مرغ استان، گزارش مدیرکل تعزیرات استان از وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات بنگاه های اقتصادی و گزارش رئیس سازمان صمت و اتاق اصناف مرکز استان از اجرای طرح تأمین و نظارت بر کالاهای مصرفی ویژه ماه مبارک رمضان ارائه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =