توزیع ۲.۵ تن مرغ گرم در حاشیه شهر زاهدان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان ‌و بلوچستان از آغاز توزیع ۲.۵ تن مرغ گرم توقیفی و راه‌اندازی پارک سوار ویژه مردم حاشیه شهر زاهدان خبر داد.

ابوالفضل احمدزاده  روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بهره‌بردن همه شهروندان از امکانات و خدمات شهری جزو ابتدایی‌ترین مطالبات آنان است اظهارداشت: در این راستا دادستانی زاهدان به عنوان مدعی‌العموم و در جهت احقاق حقوق عامه نگاه ویژه‌ای به مردم در نقاط حاشیه شهر دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم نباید به بهانه اینکه در حاشیه شهر زندگی می‌کنند از خدمات شهری بی‌بهره بمانند افزود: یکی از این موارد تردد نکردن اتوبوس خط واحد در منطقه همت‌آباد زاهدان بود که به دلیل برخی مشکلات خانواده‌ها برای تردد ناچار بودند کیلومترها پیاده‌روی کنند تا دسترسی به اتوبوس خط واحد برای آنان مهیا شود.

دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان ‌و بلوچستان با بیان اینکه در همین راستا نشست‌هایی با مسوولان مربوطه برگزار شد اظهارداشت: با همکاری انجام شده با شهرداری زاهدان از روز گذشته شهروندان منطقه همت‌آباد این شهر که جمعیت زیادی را در برمی‌گیرد امکان استفاده از اتوبوس خط واحد سازمان تاکسیرانی در محل زندگی‌شان برای آنان فراهم شد.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شد تا در این مسیرها نیز ایستگاه‌هایی برای نشستن و انتظار شهروندان جانمایی شود ادامه داد: این عیدی به مردم داده شد که تا پایان ماه مبارک رمضان استفاده از اتوبوس‌های خط واحد برای کسانی که از این خط استفاده می‌کنند به صورت رایگان باشد.

احمدزاده با بیان اینکه همچنین از روز گذشته کار توزیع ۲.۵ تن مرغ گرم توقیفی در میان حاشیه‌نشینان زاهدانی آغاز شد تا دیگر نیازی نباشد که این خانواده‌ها برای تهیه مرغ مورد نیاز به مباشرین سایر مناطق مراجعه کنند تصریح کرد: در نظر داریم تا یک محل توزیع ثابت برای تهیه اقلام اولیه و مایحتاج عمومی به قیمت تعاونی نیز تعیین شود که اقدامات آن در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از نانوایی‌های این منطقه به دلیل تخلف و عرضه خارج از شبکه با تذکر و کسر سهمیه آرد توبیخ شد که همه این اقدامات به درخواست مردم بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =