۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84288467
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های پراکنده آسمان کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، امروز موج ضعیف بارشی وارد استان شده که موجب بارش‌های پراکنده می‌شود.

علی پناهی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز و فردا موج ضعیف بارشی در آسمان استان فعال می‌شود که احتمال بارش‌های پراکنده و خفیف را پیش بینی می‌کنیم.

وی افزود: دمای روزانه هم تمایل به افزایش دارد اما در مجموع دمای هوا پایدار بوده و تغییرات آنچنانی را شاهد نخواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: وزش باد آرام در بعدازظهرها و گرد و خاک رقیق هم برای ۲ روز آینده در هوای استان مشاهده می‌شود اما قابل توجه نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته ایستگاه بابارشانی با دمای یک درجه سانتی‌گراد سردترین و سلین اورامان با ۲۹ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بودند، گفت: در این مدت، دمای شهرهای دهگلان ۲، سقز سه، مریوان، دیواندره و زرینه چهار، موچش پنج، کامیاران شش، سنندج هفت، بیجار، قروه و سروآباد هشت و بانه ۱۱ درجه سانتی گراد بودند.

پناهی با بیان اینکه براساس پیش بینی‌های صورت گرفته دمای هوای استان در هفته آینده روند کاهشی دارد، یادآور شد: از هفته آینده موج بارشی ضعیف دیگری وارد استان شده که موجب بارش‌های پراکنده می‌شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلی‌متر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =