استاندار : تمرکز البرز بر تولید محصولات دانش بنیان است

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به تولید واکسن و انواع محصولات دیگر در استان گفت : امسال تمرکز کاری استان بر مانع زدایی از تولید و ساخت محصولات دانش بنیان است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از نخستین واکسن آنفلوآنزای فصلی انسانی کشور در گرمدره کرج که با پیام ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری انجام شد، افزود: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی درصدد توسعه تولیدات دانش بنیان در البرز هستیم  و اکنون بستر حضور و پویایی جوانان در عرصه های مختلف البرز فراهم است.

وی ادامه داد:  بر این باور هستم که در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با استفاده از توانمندی علمی نیروهای جوان و خوش فکر به پیشبرد اهداف این شعار باید کمک کرد.
 شهبازی با اشاره به افتتاح  پنج  پروژه مهم و تاثیرگذار ملی در سه استان کشور با پیام ویدئو کنفرانسی رریس جمهوری گفت: در البرز نیز با این دستور خط تولید واکسن آنفلو آنزای فصلی در یکی از شرکت های بزرگ داروسازی استان راه اندازی شد.

استاندار البرز گفت:  کار تولید این واکسن از سال ۹۷ آغاز شده و در سال های  ۹۸ و ۹۹ تولیدات تجاری آن  آغاز شد.
وی افزود: این واکسن مشروط به دریافت تاییدیه های لازم در پاییز امسال آماده استفاده برای مردم است.
استاندار البرز گفت: در این مرحله آمادگی تولید ۲ میلیون دوز از این واکسن وجود دارد.
وی افزود: این واکسن توسط بخش خصوصی  و   معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سرمایه گذاری و تولید شده است.
شهبازی اضافه کرد: این واکسن، اقدام بزرگی بود که برای اولین بار در کشور در استان البرز رقم خورد.
وی گفت: از ابتدای حضورم در البرز با توجه به ظرفیت های موجود درصدد گسترش فعالیت‌های دانش بنیان و حمایت از آنها بودم و در این راستا مقدمات راه اندازی کارخانه نوآوری را طی رایزنی با معاون محترم علمی و فناوری رییس جمهوری فراهم کردیم.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =