۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84288447
منبع: با مشارکت سایت وب داده | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

راهنمای انتخاب و خرید بهترین سرور مجازی

سرور مجازی برای راه اندازی سایت‌های اینترنتی، کلاس‌های آنلاین یا وبینار، سیستم‌های آزمون آنلاین، خرید سرخطی بورس با استفاده از سرور مجازی بورس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مقاله قصد داریم از ۰ تا ۱۰۰ انتخاب، خرید و استفاده از سرور مجازی را بررسی کنیم، با ما تا پایان مقاله بررسی و انتخاب یک سرور مجازی خوب و مناسب همراه باشید .

سرور مجازی چیست؟

نام‌های دیگر سرور مجازی : VPS یا وی پی اس یا virtual private server

قبل از آنکه بخواهیم مفهوم سرور مجازی را بیان کنیم، باید بدانیم سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی در واقع یک کامپیوتر با منابع بسیار بالا است که در کشور دیگری به صورت فیزیکی قرار دارد .

سرور مجازی بخش کوچکی از آن سرور اختصاصی است

در نتیجه سرور مجازی هم ۲۴ ساعته روشن و به اینترنت آن کشور متصل است و می‌توانید برای امور مختلفی از سرور اختصاصی با توجه به منابع بالایی که دارد استفاده کنید یا برای کار های سبک تر و ساده تر از سرور مجازی با منابع کمتر و هزینه پایین تر استفاده نمایید .

سرور مجازی برای چه کار هایی مناسب است؟

سرور مجازی برای راه اندازی سایت های اینترنتی، کلاس های آنلاین یا وبینار، سیستم های آزمون آنلاین، خرید سرخطی بورس با استفاده از سرور مجازی بورس و یا دور زدن تحریم ها با استفاده از سرور مجازی بایننس نام برد .

در ادامه به انواع سرور ها و ویژگی های آنها خواهیم پرداخت و راهنمایی کامل برای انتخاب و تهیه سرور مجازی در این مقاله خواهیم گفت .

انواع سرور مجازی های موجود در کشور ایران :

سرور مجازی بورس :

سرور مجازی بورس در کشور ایران و در شهر تهران قرار دارد، سرور های مجازی بورس ایران برای انجام خرید های سریع در بورس استفاده می شوند، سرور های بورس ایران دارای پورت های اختصاصی و سرعت اینترنت بسیار بالایی هستند .

سرور مجازی ترید و بایننس :

سرور مجازی بایننس برای دور زدن تحریم های بایننس علیه ایران استفاده می شود و شما میتوانید به سادگی آی پی یک کشور خارجی را با استفاده از سرور مجازی بایننس در اختیار داشته باشید، با این روش شما یک آی پی ثابت برای بایننس تهیه کرده اید .

سرور های مجازی ترید و بایننس، از ده ها کشور مختلف که بایننس آن ها را تحریم نکرده، ارائه می شوند، برای مثال :

سرور مجازی بایننس هلند، آلمان، فنلاند، فرانسه، انگلیس، ترکیه، امارات، کانادا، استرالیا، لهستان و سنگاپور ارائه می شود .

بهترین کشور برای خرید سرور مجازی بایننس، کشور هلند است، چرا که از کاربرانی که با آی پی ثابت هلند وارد حساب کاربری خود می شوند مدارکی دریافت نمیشود .

سرور مجازی ابری :

سرور های مجازی ابری، در واقع وابستگی سخت افزاری بسیار کمی دارند و در صورت به مشکل خوردن برخی از سخت افزار ها، اطلاعات از بین نمی‌رود یا قطعی کاربر حس نمی‌کند، در واقع اطلاعات سرو روی چندین مکان مختلف ذخیره میگردد .

سرور های مجازی کشور های خاص، برای مثال :

سرور مجازی هلند :

سرور مجازی هلند یا Netherlands VPS در کشور هلند و شهر آمستردام قرار دارد. این سرور ها به واسطه کیفیت بسیار بالایی که دارند بسیار مشهور هستند و برای افرادی که نیاز به یک سرور با موقعیت فیزیکی در یک کشور هلند دارند مناسب است .

سرعت سرورهای مجازی مختلف چه فرقی با هم می‌کند؟

سرعت سرور های مجازی داخل کشور ایران، نظیر سرور مجازی ایران یا سرور مجازی بورس، برای فعالیت های داخل ایران مناسب است، برای مثال پینگ ۱ میلی ثانیه و اینترنت ۱۰ گیگابیت برای سایت های داخل کشور ایران و کار با وب سایت های ایرانی .

سرور های مجازی خارج از کشور هم برای فعالیت در وب سایت های خارجی مناسب هستند، چرا که با استفاده از سرور های مجازی خارج از کشور ایران شما میتوانید کمترین PING و Latency را به سایت های خارجی داشته باشید و سرعت اینترنت هایی بیش از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه .

متناسب با مورد استفاده باید سرور مجازی انتخاب کرد

قبل از خرید سرور مجازی، به چندین سوال زیر پاسخ بدهید:

  • چه کاری میخواهید با سرور مجازی تان انجام دهید؟
  • آیا نیاز دارید که به سایت های خارجی وصل شوید یا داخلی؟
  • چقدر در روز به سرور نیاز دارید؟

اگر به ۳ سوال بالا پاسخ بدهید، میتوانید خودتان متوجه بشوید که:

اگر قصد انجام فعالیت در سایت های خارجی را دارید یا بازدید خارجی دارید، باید سرور مجازی خارج از کشور انتخاب کنید، حال اینکه چه منابعی سرور مجازی شما داشته باشد، بستگی به خودتان دارد، برای مثال اگر قرار است روزانه ساعات زیادی با سرور مجازی کار کنید، پس باید منابع بیشتری هم سرور مجازی تان داشته باشد .

پس برای فعالیت در وب سایت های ایرانی باید سرور مجازی ای گرفت که موقعیت فیزیکی آن داخل ایران باشد، برای مثال برای فعالیت در بورس ایران از سرور مجازی بورس باید استفاده کرد و برای فعالیت در بایننس جهت ترید و ارز دیجیتال باید از سرور مجازی بایننس که در کشور های مختلف است استفاده کنید .

بهترین سرور مجازی برای مصارف خاص را از کجا بخریم؟

برای تهیه سرور مجازی با توجه به مصارف خاصی که دارید، میتوانید از وب سایت وب داده دیدن نمایید .

در وب سایت وب داده تنوع بسیار زیادی از سرور های مجازی از کشور های مختلف مهیا شده است که شما میتوانید با توجه به بروز بودن قیمت ها، آن ها را در هز زمان خریداری کرده و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید .

برخی از سرور هایی که در وب داده ارائه می شود :

سرور اختصاصی هلند یا Netherlands Dedicated Server

سرور مجازی بایننس یا Binance VPS

سرور مجازی ترید یا Trade VPS

سرور مجازی فنلاند یا Finland VPS

سرور مجازی هلند یا Netherlands VPS

سرور مجازی آلمان یا Germany VPS

سرور مجازی بورس یا Bourse VPS

سرور مجازی ایران یا Iran VPS

برخی از محصولاتی است که در وب سایت وب داده به فروش می رسد .

شما می‌توانید جهت خرید هر کدام از این محصولات یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها، از وب سایت وب داده به آدرس https://webdade.com/ بازدید نمایید .

یا همه روزه با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۰۲۱۰ تماس حاصل فرمایید .

م. خ

منبع: با مشارکت سایت وب داده | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =