اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند

مشهد- ایرنا- اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه از بخشهای مختلف دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

در این بازدید که با همراهی رییس دانشگاه فردوسی مشهد صورت گرفت اعضای کمیسیون در پژوهشکده هوا - خورشید و مرکز فناوریهای پیشرفته (CAT) دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافته و از نزدیک دستاوردهای علمی این دانشگاه را مورد ارزیابی قرار دادند.

از جمله بخشهای مورد بازدید این اعضا قسمتهای مختلف آزمایشگاه فناوریهای نوین دانشگاه و حضور در جمع برخی شرکتهای دانش‌بنیان نو پای مستقر در این مرکز بود.

در این بازدید، مقرر شد با استفاده از ظرفیت منابع صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیر ساختهای سخت افزاری و سروری مرکز فناوریهای پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد اختصاص داده شود.

در این مرکز بیش از ۶۰۰ برند فعال در باشگاه کسب و کار دانشگاه فردوسی مشهد وظیفه ارتباط بین صنعت و دانشگاه را بر عهده دارند.

دانشگاه فردوسی مشهد ، سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز با بیش از ۶ دهه قدمت هم اکنون دارای ۲۵ هزار دانشجو است که حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکتری، حدود ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

بیش از ۸۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت دارند که حدود ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک دکتری تخصصی و بیش از ۱۲۰ نفر دارای رتبه استادی یا پروفسوری هستند.

واحد بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر غیرایرانی را جذب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha