ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از تولید به کار گرفته می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: چشم امید دولت و مسوولان به تولیدکنندگان است و برای حمایت آنان از همه ظرفیت‌های موجود قانونی استفاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز پنجشنبه در دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان به شعار سال و ضرورت عملیاتی کردن آن در همه ابعاد اشاره کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری شعار سال را تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها تعیین کردە اند و همت مسوولان باید معطوف بە اجرایی شدن و عملیاتی کردن این شعار در استان کردستان باشد.

وی اضافە کرد: در سال جدید کارگروە تسهیل و رفع موانع تولید وظیفە سنگین تری بە عهدە دارد و باید تلاش کند از همە ظرفیت های قانونی در راستای تسهیل تولید و برداشتن موانع پیش روی تولید استفاده کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه در کشور قوانین بسیار خوبی برای تسهیل امور و رفع موانع تولید پیش بینی شده است، افزود: قوانین باید به نفع تولید و اشتغال آفرینی و با در نظر گرفتن همه جوانب بدون آسیب رساندن به محیط زیست و سکونتگاه ها تفسیر شود.

 جعفری یادآور شد: اداره‌کل محیط زیست استان کردستان از فرصت های قانونی در چند مورد به نفع تولید خوب عمل کرده و این روند را نیز باید در سال جاری ادامه دهد.

 وی اضافه کرد: با توجه به وجود تکنولوژی های نوین و در صورت استفاده و بکارگیری آن تکنولوژی ها در واحدهای تولیدی دغدغه های زیست محیطی باید به حداقل ممکن برسد.

جعفری با بیان اینکه سازمان صمت کردستان نسبت به شناسایی و دسته بندی واحدهای صنعتی و تولید راکد اقدام کرده است، افزود: این موضوع باید به واحدهای تولیدی بخش کشاوری تسری پیدا کند تا در سال جاری بتوانیم واحدهایی که قابلیت راه اندازی و فعال سازی مجدد را دارند به چرخه تولید باز گردانیم.

در دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان مشکلات و موانع ۲ کارگاه تولیدی شن و ماسه در سرنجیانه سنندج و فاز توسعه، تولید و بسته بندی روغن موتور در سقز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =