۲۰۷۳ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی در استان همدان ثبت نام کردند

همدان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۲ هزار و ۷۳ نفر طی چهار روز نخست ثبت نام از داوطلبان به عنوان نامزد انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در این استان نام نویسی کردند.

«ابوالقاسم الماسی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا از هشت صبح ۱۶ فروردین به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده است.

وی اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت نام در انتخابات شوراهای روستایی می‌توانند به چهار روش «استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و با مراجعه حضوری به بخشداری‌های محل سکونت خود» اقدام کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی انتخابات استانداری همدان گفت: در روز نخست نام نویسی، ۳۲۸ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان همدان ثبت نام کردند که شامل ۶۸ نفر در شهرستان همدان، ۱۰۳ نفر در ملایر، ۱۶ نفر در نهاوند، ۲۶ نفر در کبودراهنگ، ۱۱ نفر در رزن، سه نفر در درگزین، ۱۱ نفر در شهرستان بهار، ۴۹ نفر در اسدآباد، ۹ نفر در تویسرکان و ۳۲ نفر در فامنین می شوند.

همدان ملایر نهاوند  کبودراهنگ رزن  درگزین بهار اسدآباد  تویسرکان فامنین جمع
۱۶ فروردین ۶۸ ۱۵۳ ۴۲ ۶۶ ۲۴ ۱۵ ۱۶ ۶۳ ۴۱ ۱۸ ۳۲۸
۱۷ فروردین ۶۸ ۱۰۳ ۱۶ ۲۶ ۱۱ ۳ ۱۱ ۴۹ ۹ ۳۲ ۳۶۹

۱۸ فروردین

۷۶ ۸۴ ۲۴ ۴۱ ۲۶ ۴ ۳۰ ۴۴ ۲۳ ۱۶ ۵۰۶
۱۹ فروردین ۱۱۸ ۱۸۰ ۱۲۵ ۱۱۴ ۵۱ ۳۱ ۴۳ ۶۹ ۹۶ ۴۴ ۸۷۰
جمع ۳۳۰ ۵۲۰ ۲۰۷ ۲۴۷ ۱۱۲ ۵۳ ۱۰۰ ۲۲۵ ۱۶۹ ۱۱۰ ۲۰۷۳

به گفته الماسی، همچنین در روز دوم نیز  ۳۶۹ داوطلب ثبت نام کردند که شامل ۷۶ نفر در شهرستان همدان، ۸۴ نفر در ملایر، ۲۵ نفر در نهاوند، ۴۱ نفر در کبودراهنگ، ۲۶ نفر در رزن، چهار نفر در درگزین، ۳۰ نفر در شهرستان بهار، ۴۴ نفر در اسدآباد، ۲۳ نفر در تویسرکان و ۱۶ نفر در فامنین هستند.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری همدان ادامه داد: در روز سوم نیز  ۵۰۶ داوطلب شامل ۶۸ نفر در شهرستان همدان، ۱۵۳ نفر در ملایر، ۴۲ نفر در نهاوند، ۶۶ نفر در کبودراهنگ، ۲۴ نفر در رزن، ۱۵ نفر در درگزین، ۱۶ نفر در شهرستان بهار، ۶۳ نفر در اسدآباد، ۴۱ نفر در تویسرکان و ۱۸ نفر در فامنین نام نویسی کردند.

الماسی افزود: همچنین روز گذشته(چهارمین روز ثبت نام) ۸۷۰ داوطلب شامل ۱۱۸ نفر در شهرستان همدان، ۱۸۰ نفر در ملایر، ۱۲۴ نفر در نهاوند، ۱۱۴ نفر در کبودراهنگ، ۵۱ نفر در رزن، ۳۱ نفر در درگزین، ۴۳ نفر در شهرستان بهار، ۶۹ نفر در اسدآباد، ۹۶ نفر در تویسرکان و ۴۴ نفر در فامنین نام نویسی کردند.

وی ادامه داد: در مجموع و تا پایان روز چهارم ثبت نام، ۵۷ داوطلب زن برای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاها در استان همدان نام نویسی کرده اند. 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =