کمک‌ به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا تداوم داشته باشد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: کرونا امسال هم ادامه دارد و با انواع مختلف در حال بروز و ظهور است لذا باید حرکت‌های ما برای کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی کمک‌های مؤمنانه استان در سال ۱۴۰۰ گفت: مردم استان از بینش و نگاه مؤمنانه برخوردار هستند و آمار صدقات، زکات، خمس و کمک‌های مؤمنانه مردم نشان‌دهنده این بینش و نگاه مؤمنانه است.

وی بیان کرد: به استناد آمار، ارزش ریالی کمک‌های مؤمنانه مردم خراسان‌ جنوبی از ابتدای شروع رزمایش تا پایان سال ۹۹ مبلغ ۲۰۵ میلیارد تومان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: کمک‌های غیرنقدی، هزینه‌های حمل بسته‌ها و مواردی از این دست در فهرست کمک‌ها نیامده و چه بسا کمک‌های نقدی که به درخواست افراد در این آمار لحاظ نشده و نامی از آنها نیست.

وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، کمک‌های انجام شده را قابل تقدیر دانست و گفت: حجم کمک‌ها حکایت از این دارد که مردم استان به لحاظ اعتقادی و فرهنگی، توجه ویژه‌ای به کمک و کاهش آلام همنوع خود دارند.

ملانوری ضمن ابراز امیدواری برای ادامه یافتن این کمک‌ها افزود: نگرانی ما از این است که این نگاه و حس نوع‌دوستی به هر دلیلی دچار خدشه شود و آسیب ببیند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و با این شیوه شیوع ویروس، پایانی برای بیماری نمی‌توان متصور شد تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی که سال گذشته در تامین اقلام مورد نیاز تعامل و هم‌افزایی داشتند، امسال هم همراهی کنند تا توزیع کمک‌ها ادامه داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: توزیع کمک‌های مؤمنانه باید به یک فرهنگ تبدیل شود و به همه جامعه تسری یابد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های متولی باید در قالب بروشورهایی به همراه بسته‌های معیشتی، اطلاعات لازم در زمینه راه‌های کنترل بیماری را نیز در اختیار خانواده‌ها و افراد قرار دهند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه نیز به تشریح اقدامات انجام شده در سال گذشته پرداختند و از حجم کمک‌هایی گفتند که در این مدت بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =