۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84288399
۰ نفر

برچسب‌ها

مدارس مازندران به طور کامل تعطیل است

ساری - ایرنا - آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که تمامی مدارس ، آموزشگاه‌ها و فضاهای آموزشی تحت پوشش این مجموعه به خاطر شرایط کرونایی استان به صورت کامل تعطیل است و همه فعالیت‌های آموزشی و اداری به صورت مجازی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، این تصمیم در پی تغییر رنگ بندی کرونایی مازندران به قرمز و نارنجی اتخاذ شده و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در این باره گفت : در رنگ‌بندی جدید، فعالیت مدارس استان در شهرهای نارنجی و قرمز حداقل تا پایان هفته آینده به طور کامل تعطیل و آموزش به صورت مجازی می‌باشد.

قربانعلی سهرابی افزود : فعالیت آموزشی مدارس به صورت غیر حضوری و حضور کادر اداری در مدارس تا پایان هفته آینده ممنوع است و در صورت تغییر در وضعیت موجود، آخرین تصمیمات تا پایان هفته آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی توضیح داد : مدارس، آموزشگاه‌ها و فضاهای آموزشی تحت نظر آموزش و پرورش کاملا تعطیل است و تا پایان هفته آینده تحت هیچ شرایطی اجازه بازگشایی این اماکن را نداریم. فعالیت کادر دفتری مدارس نیز باید به شکل دورکاری و غیرحضوری انجام شود.برای مدارس و مراکز آموزشی متخلف نیز جریمه‌هایی در نظر گرفته شده‌است.

سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت : با توجه به زیرساخت‌هایی که در یک سال گذشته برای انجام امور و آموزش دانش‌آموزان به شکل مجازی فراهم شده، کارکنان دفتری و مدیران مدارس در شرایط دورکاری نیز باید به صورت آنلاین پاسخگوی اولیا و بخشنامه‌های اداری باشند ، چرا که تمامی بخشنامه ها از طریق سیستمی به مدارس ارسال می‌شود و پاسخ به این نامه‌های اداری نیز به همین روش است.از این‌رو در وضعیت کنونی نیازی به حضور کادر دفتری مدارس در مدرسه نیست.

سهرابی در خصوص نحوه فعالیت کارکنان اداری ادارات شهرستان‌ها و مناطق اظهار داشت : حضور کارکنان اداری ادارات در شهرهای با وضعیت قرمز به میزان یک سوم حضور در محل کار و بقیه به صورت دورکاری و در شهرهای نارنجی نیز این میزان به صورت ۵۰ درصد حضوری و ۵۰ درصد دورکاری می‌باشد.

وی همچنین تاکید کرد : مأموریت‌های غیرضروری لغو و برگزاری جلسات کاملا ضروری با رعایت الزامات بهداشتی حداکثر تا ۱۵ نفر مجاز می باشد ، چرا که اولویت ما حفظ سلامت همکاران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =