فرماندار: ۸۰ درصد باغات پسته شهربابک دچار سرمازدگی شد

کرمان - ایرنا - فرماندار شهربابک گفت: بر اثر سرمازدگی بیش از ۸۰ درصد باغات پسته این شهرستان دچار سرمازدگی شد که علاوه بر محصول امسال، ثمر سال آینده آنها نیز دچار خسارت شده است.

به گزارش ایرنا، قاسم شمسی روز پنجشنبه و در حاشیه بازدید از باغات پسته شهربابک افزود: بر اثر افت شدید دما در روزهای ۱۶ و ۱۷ فروردین بسیاری از باغات کشاورزی شهربابک مخصوصا باغات پسته در مناطق رباط، خاتون‌آباد و استبرق دچار سرمازدگی شد و محصول آنها آسیب جدی دید.

وی تصریح کرد: در شهرستان شهربابک حدود ۱۵ هزار هکتار زیر کشت پسته می باشد که تقریباً ۱۲ هزار هکتار از این سطح دچار آسیب سرمازدگی شده است.

شمسی از مسئولان استانی و کشوری درخواست کرد که به این امر ورود کنند تا قسمتی از آسیب وارد شده به کشاورزان جبران شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: طبق برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد ریال خسارت به باغات شهرستان شهربابک وارد شده است.

غلامرضا منگلی ضمن گلایه از شرکت های بیمه در پرداخت خسارت به کشاورزان افزود: حدود چهار هزار هکتار از باغات شهربابک تحت پوشش بیمه هستند ولی با توجه به اینکه بیمه آن طور که باید از کشاورزان حمایت نمی کند ، این باعث شده تا این قشر زحمت کش به دنبال بیمه کردن درختان خود نباشند.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری غرب کرمان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =