استاندار: محدودیت‌ها با جدیت در کرمانشاه اعمال می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به شرایط حاد شیوع ویروس کرونا در این استان تاکید کرد که به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کویید ۱۹ محدودیت‌ها با جدیت اعمال می‌شود.

«هوشنگ بازوند» روز جمعه به خبرنگار ایرنا، افزود: اکنون شهر کرمانشاه که بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان را در خود جای داده و هشت شهرستان دیگر در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارند که نشان دهنده حاد شدن اوضاع است.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های استان برای مقابله با کرونا در آماده باش هستند، اظهار داشت: محدودیت‌ها به منظور کنترل این بیماری با جدیت در کرمانشاه اعمال خواهد شد.

استاندار کرمانشاه افزود: بر اساس این محدودیت ها در شهرهای با وضعیت قرمز تنها مشاغل گروه یک و در شهرهای با وضعیت نارنجی تنها مشاغل گروه یک و ۲ اجازه فعالیت دارند.

بازوند با بیان اینکه محدودیت ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی در کرمانشاه اعمال می شود، گفت: از ساعت ۲۲ تا ساعت سه صبح منع تردد شبانه در شهرهای استان اعمال می شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های ارائه دهنده خدمات در شهرهای قرمز می توانند حضور نیروها را تا ۵۰ درصد و ادارات تا یک سوم کاهش دهند، افزود: در شهرهای قرمز تمام مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل و صرفا کارکنانی که حضور آنان برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشد، در محل کار خود حضور خواهند یافت.

کمبود تجهیزات درمانی

بازوند با بیان اینکه تجهیزات درمانی استان برای رویارویی با پیک چهارم بیماری محدود است، گفت: اکنون تعداد زیادی از بیمارستان های استان دستگاه اکسیژن ساز ندارند و تخت های بیمارستانی نیز برای بستری کردن بیماران محدود است.

وی با بیان اینکه پیش بینی لازم برای بستری حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر انجام شده است، افزود: اکنون در حال رایزنی هستیم تا دستگاه اکسیژن ساز مورد نیاز بیمارستان ها را تهیه کنیم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در صورتی که آمار بستری های ناشی از کرونا در استان کرمانشاه افزایش پیدا کند، بدون شک خسارت های بسیاری را متحمل می شویم.

بازوند با تاکید بر اینکه پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود، گفت: این بیماری تنها با  همکاری همه آحاد جامعه کنترل می شود و مردم باید رعایت پروتکل ها را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنند.

۹ شهرستان استان کرمانشاه قرمز است

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان‌های کرمانشاه، گیلانغرب، صحنه، هرسین و سنقر و کلیایی هم از ۱۸ فروردین از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.

محمدی با بیان اینکه پیش از این نیز شهرستان‌های کنگاور، پاوه، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم قرمز اعلام شده بود، افزود: بدین ترتیب ۹ شهرستان هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی اظهار داشت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان های جوانرود، روانسر، دالاهو و قصرشیرین در وضعیت نارنجی و تنها شهرستان ثلاث باباجانی در وضعیت زرد قرار دارد.

شناسایی ۴۰۸ نفر مشکوک به کرونا در استان

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین گفت: در شبانه روز گذشته ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۵۳ بیمار مثبت سرپایی مشکوک به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر افزایش یافته است.

محمدی افزود: هم ‌اکنون ۴۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۶۵ نفر افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر بر اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ در شهرستان های کرمانشاه، صحنه و اسلام آبادغرب فوت کردند و مجموع جان باختگان استان به یک هزار و ۵۲۷ نفر رسید.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۷۱ بیمار کووید ۱۹ بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =