۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 5196
کد خبر: 84288377
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تعداد وکلای استان قزوین به ۷۰۰ نفر افزایش می‌یابد

قزوین - ایرنا - رییس کانون وکلای دادگستری استان قزوین گفت: تعداد وکلای این استان با انجام برگزاری آزمون ، از ۶۰۰ به ۷۰۰ وکیل افزایش خواهد یافت

محمدرضا شهیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه ساله و از سوی کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری با حضور روسای کل دادگستری استان، رییس دادگاه انقلاب و کانون وکلای دادگستری استان برگزار و میزان تعیین ظرفیت پذیرش وکلا تعیین و ابلاغ می‌شود. 

وی ادامه داد: آزمون پذیرش وکالت سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا ۲ مرتبه به تعویق افتاد که سرانجام ۲۰ فرورین ماه جاری برگزار خواهد شد.

این مسوول با اشاره به اهمیت حرفه وکالت به عنوان مدافعان حقوق شهروندان در جهت اجرای عدالت در جامعه، اظهار داشت: کمیسیون تبصره ماده یک همه ساله با بررسی آمار پرونده‌های ورودی به مراجع قضایی استان و همچنین مواردی نظیر درصد مشارکت وکلا در پرونده‌های قضایی، نسبت به تعیین ظرفیت پذیرش  وکلا در آزمون‌های وکالت تصمیم‌گیری می‌کند.

به گفته وی، میزان پذیرش وکلای قزوین در سال ۹۷ به میزان ۷۵ نفر و در سال ۹۸ نیز ۹۰ وکیل به ظرفیت کانون وکلای استان افزوده شد. 

رییس کانون وکلای دادگستری استان قزوین با اشاره به یک هزار و ۹۸۵ شرکت کننده در آزمون وکالت امسال استان، تاکید کرد: در بحث نهاد وکالت با برخی چالش های دورنی از جمله مهمترین آنها، موضوع آموزش روبرو هستیم تا جایی که پذیرفته شدگان آزمون وکالت از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که متاسفانه در امور اجرایی از مهارت‌های لازم به دور هستند.

شهیدی یادآور شد: به طور حتم باید ورود جدی به موضوع آموزش وکلا قبل ورود به عرصه وکالت داشته باشیم چرا که تدوین لوایح آموزشی این حوزه مربوط به سال ۳۳ بوده و امروزه پاسخگوی نیازهای حقوقی جامعه نبوده و مسایل حقوقی افراد نیز به درستی انجام نمی‌شود.

وی اضافه کرد: این در حالی است که طی سال‌های گذشته با توجه به نوع پذیرش بی‌رویه جذب وکلا، متاسفانه این قشر با معضل جدی به نام بیکاری روبرو شده است.

به گفته وی این آزمون قرار بود روز ۲۰ فروردین /فردا/ برگزار شود که بعلت خطرات جدی کرونا و قرمز شدن قزوین به زمان دیگری موکول شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha