سه تخلف انتخاباتی در خراسان شمالی شناسایی شد

بجنورد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: سه تخلف انتخاباتی مربوط به سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان ثبت شد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی دادگستری خراسان شمالی، حجت الاسلام اسدالله جعفری در ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی اظهار داشت: چنانچه در این دوره کاندیداها یا هواداران آنها بخواهند در فضای مجازی یا حقیقی بر سلامت انتخابات خدشه  وارد کنند، بدون شک ستاد  استانی پیشگیری و مقابله با تخلفات و جرائم انتخاباتی در تمامی مراحل با مصادیق مربوطه برخورد قانونی خواهد کرد.

وی افزود: همچنین برابر قانون به افعال مجرمانه بطور دقیق و بر اساس رسیدگی های قضایی عمل می شود و  در این زمینه شعب ویژه  نیز  در استان تشکیل و قضات آن نیز تعیین شده به گونه ای که به صورت فوق العاده و خارج از نوبت به این پرونده ها رسیدگی می شود و نتیجه اقدامات آن به مردم اعلام  و اطلاع رسانی خواهد شد.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به تجارب ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه انتخابات یادآور شد: بدون شک می توانیم با بکارگیری ظرفیت ها و همکاری و انسجامی مثال زدنی، شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و بدور از هرگونه تخلف و ایرادی باشیم که در تراز جمهوری اسلامی  و همچنین در شأن مردم ولایی و انقلابی باشد.

وی انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان جمهوریت ، خداباوری، مردم باوری و خود باوری دانست و خاطرنشان کرد: انتظار می رود مردم بگونه ای در این انتخابات مشارکت کنند و مدیریت ها و نظارت ها نیز  به نحوی فعالانه صورت پذیرد که با حضور پرشور مردم حماسه سیاسی دیگری در کارنامه انقلاب اسلامی ثبت شود.

رییس کل دادگستری استان با اشاره به بیانات رهبری، سلامت ، امنیت و مشارکت حداکثری مردم را به عنوان مهمترین  اصول انتخاباتی دانست و افزود: نظام اسلامی ایران جزو نادر ترین کشورهای دنیا در حوزه  تحقق دموکراسی و مردم سالاری دینی است که باید تلاش کنیم به هیچ عنوان به این اصول و مبانی خدشه ای وارد نشود.

 برای عضویت در شوراهای اسلامی ۲۴ شهر استان خراسان شمالی که ثبت نام آن از ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه سال قبل انجام شد ۷۰۱ نفر برای کسب ۲۰۷ کرسی اصلی و علی البدل این کرسی شهری ثبت نام کردند.

همچنین ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی از  ۱۶ فروردین ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان خراسان شمالی نیز شروع شده است.

براساس آخرین آمار تعداد داوطلبان ثبت نام کرده شورایهای اسلامی روستایی استان به یک هزار و ۶۸۴ نفر رسیده است که در این بین مدارک هزار و ۵۷۱ به تایید فرمانداران شهرستان‌های استان رسیده است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند.

انتخابات  سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری ، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان  ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =