۱۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84288345
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت بستری بیماران کرونا در ۲ بیمارستان سقز تکمیل شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه روزهای سخت در شهرستان همچنان ادامه دارد، گفت: ظرفیت بستری مبتلایان به ویروس کرونا در ۲ بیمارستان امام خمینی (ره) و شفا تکمیل شده است.

دکتر انور بهرامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر شرایط به این شکل باشد، مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و روند شیوع کرونا قطع نشود شرایط سخت تر و دشوارتر می شود.

وی افزود: شهرستان سقز از لحاظ کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و در روزهای آینده بیمارستان تامین اجتماعی هم برای بستری بیماران کرونا آماده می شود.

دکتر بهرامی با اشاره به اینکه بیشتر مبتلایان به کرونا در تجمع ها و طبیعت درگیر این بیماری شده‌اند، اضافه کرد: در پیک چهارم کرونا بیماران بدحالتر و درگیری زنان باردار و کودکان بیشتر شده است و هم اکنون چندین مادر باردار در بیمارستان ها بستری هستند.

وی یادآور شد: ظرفیت بیمارستان شفا از سه روز گذشته تکمیل شده است و اگر مردم رعایت نکنند قطعا این آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش پیدا می کند.

این پزشک متخصص داخلی تجمع های خانوادگی و شب نشینی ها را یکی از کانون‌های اصلی مبتلا به کرونا برشمرد و گفت: از شهروندان می خواهیم بشدت تجمع ها و دورهمی های خانوادگی را کاهش دهند تا عامل اصلی کرونا نباشند و در تلاش برای قطع زنجیره آن باشند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سقز بستری هستند، به شهروندان هشدار داد، مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از هرگونه تجمع های خانوادگی و مراسمات عروسی و عزا خودداری کنند تا به روزهای عادی چند روز قبل برگردیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =